Moi,
löytyykö muita joilla on Yammun XVS1300A Midnight Star tai sen isoveli. Onko millaisa kokemuksia itsellä on 1300 ja hyvin on toiminu.
löytyykö muita joilla on Yammun XVS1300A Midnight Star tai sen isoveli. Onko millaisa kokemuksia itsellä on 1300 ja hyvin on toiminu.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Siis montako kymmentätuhatta olet ajanut?
Ethän toki kehtaa sanoa, ettei mitään vikaa vielä, jos ajettu vasta joku vaivainen 30-40 tkm.
olen katsellut.
Jos tiedossasi on tuon mopon "piileviä", eli tulevia vikoja, niin kertoisitko ystävällisesti. Toisena vaihtoehtona allekirjoittaneella on Hondan VTX 1300
Jos tarkoitat 1900cc MS:ää, niin siinä on ihan eri tekniikka.
Sitä tarkotin ja en nyt tekniikoista puhunut vaan mallin "isoveljestä". Jos et ole kuullut sanontaa niin en mahda sille mitään.
http://www.yamaha-motor.fi/products/motorcycles/motorcycle_comparison_details.jsp?model=tcm:48-203785&model=tcm:48-203781
Elähän hermostu. Kysyit vaan, että miten on muilla toiminut, niin isoveljen toimivuus ei tässä tilanteessa taida antaa paljon infoa omasi toimivuudesta, kun on eri tekniikalla oleva peli. Tietty noin yleisellä tasolla saman aikakauden Yamahan toimivuudesta kyllä. Mulla on XV1600 Wildstar ja on toiminut hyvin yli 50tkm..
2007 ostin alle tuhat km vaihdettiin koko sähkö järjestelmä kun ajon esto ei päästänyt minnekään
1600km remmi vaihdettiin ei vinkunut enää
5800km ajovalo meni 4kertaa uusiksi
tänä kesänä ajoin ainoastaan 3000km alkukaudesta heinäkuussa jouduin petiin en ole ajanut sen jälkeen ollenkaa mut ens kesänä sitten.
ps.en vaihda pyöäni vaikka onkin ollut pikkuharmia.