mitkä tankit vois olla yksityiskohtaisimpia niin että olis mahd paljon puuhattavaa?? kiitti
panssarivaunu
4
904
Vastaukset
- Vastaalia
Riippuu tietysti siitä että minkä aikakauden panssarivaunumalleja tahdot rakentaa. Ensimmäisen maailmansodan panssarimallien tarjonta on todella kehnolla nojalla, mutta toisen maailmansodan aikaisia on runsaasti. Melkein yksityiskohtaisuuden puolesta suosittelen uusimpia Dragon valmistajan 1/35 mittakaavan panssarivaunuja, ja jos niissä ei yksityiskohdat riitä, voit ostaa lisäosia kuten photoetsattuja syövytysosia, resiinimuoviin valettuja lisäosia, valkometalliset lisätelaketjut yms. Nämä tietysti nostavat kokonaisuuden hinnan kaksin- tai kolminkertaiseksi. Taitavalla rakentamisella & maalauksella saa näillä tarvikkeilla katseidennaulaajan. Nykypanssarivaunujen tarjontaa johtavat kutakuinkin AFV-club ja Dragon. Perässä juoksee Academy.
- mikstääeihyväksy?
Onko suomessa yhtään tankin pienoismalleja ja jos on,niiin miten kalliiksi sellaisen ostaminen ja rakentaminen maksaisi?
- 19
No onhan niitä joka miehellä hyllyssä. Rahaa saat tuollaisen rakentamiseen menemään paristakympistä satasiin. Riippuu minkä tasoista teet.
- arska999
Huuto.netissä olen joskus nähnyt myynnissä sellaisen Suomen armeijan ajoneuvon Pasin (ei mikään "virallinen" tekele vaan joku huvikseen käsittääkseni sellaisia tehnyt), ilmeisesti muovista ja pahvista jne, 30-40 senttinen, valmis malli siis tosin, jos itse etsit jotain itse koottavaa sarjaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
YLE Äänekosken kaupunginjohtaja saa ankaraa arvostelua
Kaupungin johtaja saa ankaraa kritiikkiä äkkiväärästä henkilöstöjohtamisestaan. Uusin häirintäilmoitus päivätty 15 kesä741359Euroopan lämpöennätys, 48,8, astetta, on mitattu Italian Sisiliassa
Joko hitaampikin ymmärtää. Se on aivan liikaa. Ilmastonmuutos on totta Euroopassakin.2431249Martina lähdössä Ibizalle
Eikä Eskokaan tiennyt matkasta. Nyt ollaan jännän äärellä.1511061Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava2541032- 51755
- 64714
Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa
Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em62707Miksi mies tuntee näin?
Eli olen mies ja ihastuin naiseen. Tykkään hänestä ja koskaan hän ei ole ollut minulle ilkeä. Silti ajoittain tunnen kui39688Se nainen näyttää hyvältä vaikka painaisi 150kg
parempi vaan jos on vähän muhkeammassa kunnossa 🤤44651- 30607