Seuraatko urheilua?

Mitä seuraat? Katsotko TV:stä vai livenä?
Katsoin äsken TV:stä pesäpallo-ottelun (Naiset Porista ja Seinäjoelta). Olen itsekin joskus nuorena pelannut pesä- ja koripalloa. Lentopalloakin katson. Täällä Jyvässeudulla on tarjolla paljon katsottavaa, tulee käytyä joskus pesäpallo-otteluissa ihan paikan päällä. Tuntee itsensä monta vuotta nuoremmaksi katsomossa :)).
8284
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

seuraten, mielenkiintoista on, ei voi muuta sanoa.

Äänestä

Kultaisen Liigan osakilpailut alkoivat viime viikolla Berliinissä, tällä viikolla jatkoa seurasi Oslossa. Nämä huippujutut on ehdottomasti nähtävä.
Pekingin olympialaiset elokuussa on seuraava suuri urheilutapahtuma, jota varten täytyy pikkuhiljaa alkaa kerätä voimia;)

Uskallanko mainitakaan Formulat...Uskallan. Niitä varten hankin PlusTV-kortin, jotta näen Maxilta kaikki ajot suorina ja ilman mainoksia.

Jalkapalloa en seuraa, en tennistä enkä jääkiekkoa. Talvella maastohiihtoa ja mäkihyppyä, kuitenkin vain suurempia kilpailuja. Näitä kotimaisia piirikunnallisia en viitsi katsoa.
Harmittaa, kun Hannu Manninen ja Janne Ahonen lopettavat, molemmat ovat suorituksillaan antaneet meille katsojille huippuhetkiä.

Äänestä
  • Samaa mieltä kanssasi Ahosesta ja Mannisesta. Toisaalta ymmärrän, että haluavat elää 'oikeaakin' elämää.

    Äänestä

Tennis on yksi lemppareistani.
Jännittävä loppuottelu alkoi juuri Pariisista.

Äänestä

jalkapalloasta kansaväliset pelit. Jääkiekkoa myös. Yleisurheilu on minusta kadottanut viehätyksensä ajat sitten. Ja auto- urheilu on ihan älytöntä. Joka paikassa puhutaan ilmastomuutoksesta, mutta autourheilua vaan ihannoidaan.

Äänestä

seurasin ahkerasti lähinnä yleisurheilua ja talvilajeja. Tyttäreni urheili SM-tasolla ja kymmenkunta vuotta kului kyyditsemisissä ja kentän laidalla kököttämisissä. Viestijuoksut olivat suosikkejani. Nyt en enää juuri seuraa, sanomalehdistä luen. Suomi-Ruotsi maaotteluun voisin mennä paikan päälle. Tyttäreni on kerran ollut Suomen edustajana, hänelle se oli hieno kokemus.

Äänestä

Urheilua harrastaneena, siihen hurahtaneena, hikisiä pelipaitoja ja piikkareita muita jalkineita huoltaneena ja käyttäneenä....
Urheilu on POP.

Laji kuin laji oikeastaan, yksilöt ja joukkueet, eipä paljon muuten tule TV:tä avattuakaan.

Äänestä

Ykkössuosikkini on jalkapallo. Mutta kaikkea muutakin urheilua seuraan.

Kesäisin seuraan myös mahdollisuuksien mukaan näitä Italian, Ranskan ja Espanjan ympäriajoja (polkupyöräkilpailut), koskapa niitä selostaa iki-ihana kulttuuripersoona...se se ...jukra kun en muista nimeä...etunimi on Peter ja selostajakaverinsa Christian...He kertovat kaikkea mielenkiintoista kunkin maan historiasta, tarinoivat ja ah, mitä maisemia pääseekään pyöräiljöiden mukana näkemään. Nuo kesävieraat vaan pakkaavat häiritsemään mun jaloja urheiluharrastuksia. Häätyi ostaa semmoinen kortin lärpäkekin telkkariin, että pääsee Eurosportilta näitä kisoja ym. intresanttia urheilua katsomaan.
Niin että kova oon penkkiurheilemaan. Eilenkin koetin neuvoa Puolaparkaa, kun niin töpeksi tuossa pelissään Saksaa vastaan.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


a-woman1 kirjoitti:

Mitä seuraat? Katsotko TV:stä vai livenä?
Katsoin äsken TV:stä pesäpallo-ottelun (Naiset Porista ja Seinäjoelta). Olen itsekin joskus nuorena pelannut pesä- ja koripalloa. Lentopalloakin katson. Täällä Jyvässeudulla on tarjolla paljon katsottavaa, tulee käytyä joskus pesäpallo-otteluissa ihan paikan päällä. Tuntee itsensä monta vuotta nuoremmaksi katsomossa :)).

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu