Luopuako Cliosta?

Pulma

Olen ajatellut luopua autosta. Kyseessä Renault Clio 1,6 Confort Dynamique vm 2004 ajettu 41000km. Onko kokemuksia autonmyynnistä liikkeeseen? Millä tasolla liikkeen suorittama maksu pyörii? Entä onko nettiauto osoittautunut kelvolliseksi myyntifoorumiksi?
Kiitoksia

1

884

    Vastaukset 1

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Vihje

      Autoliikkeeseen sitä ei todellakaan kannata tarjota,ostavat kyllä halukkaasti tai voi pikemminkin sanoa;OTTAVAT halukkaasti pilkkahinnalla.Nettiauton kautta olen etsinyt ja ostanut sekä myynyt auton,hinnoitelussa järki käteen niin clio menee sitä kautta varsin nopeasti.(Alle 9500e;n en myisi).Tosin näissä hinnoissa persaukisia renkaanpotkijia riittää,autoa kyllä tullaan katsomaan ja se kiinnostaa mutta euroja ei löydy kuin tupakkiaskin ostoon.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Anteeksi arkuuteni

      Olen säälittävä, mitä tulee sinun kohtaamiseen. Tunnen vaan itseni todella epävarmaksi sun kanssa. Jos minun olisi pitän
      Ikävä
      46
      892
    2. Kuka melkein täysi-ikäinen hukkui?

      Poliisin mukaan nuori oli lähes täysi-ikäinen. Ennen iltakuutta tulleen ilmoituksen mukaan ihminen oli joutunut mahdoll
      Iisalmi
      14
      773
    3. Perussuomalaisten kannatus nousi rytinällä Ylen tänään julkaisemassa tuoreimmassa gallup-kyselyssä.

      https://yle.fi/a/74-20239449 Perussuomalaisilla hurja- ja ylivoimaisesti suurin nousu tässä uudessa Ylen gallupissa. Kyl
      Maailman menoa
      494
      764
    4. kenen näköinen

      kaivattusi on ?
      Ikävä
      45
      672
    5. Mikä on ollut

      Söpöintä välillämme?
      Ikävä
      41
      624
    6. Tykkäätköhän vielä minusta?

      Yhtä paljon, kuin minä sinusta? Haaveissa ollaan kahdestaan, rauhassa ja lähennytään fyysisesti ja tutustutaan syvemmin
      Ikävä
      30
      576
    7. Hyvännäköinen pakkaus

      Olet hyvännäköinen pakkaus nainen.
      Ikävä
      32
      543
    8. Olet ihana

      Muru, sä oot ihana. Tunsitko sen sähkön meidän välillä kun oltiin ihan låhekkäin? 👩‍❤️‍👩❤️😼😘
      Ikävä
      37
      520
    9. Vihervasemmistofeministinaisasianaiset

      Tulevat tänne palstalle haukkumaan miehiä ja naljailemaan miehelle, kehuvat olevansa heitä parempia. Itse asuvat MIEHE
      Sinkut
      166
      506
    10. Mitä haluaisit kysyä tänään

      Kaivatultasi? Anna jokin tunniste itsestäni tai hänestä.
      Ikävä
      44
      470
    Aihe