Karesuvanto

tosi paikka

Karesuvannossa on hotelli Ratkin.
Jee jee...

6

2653

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Daivvi hotelli

      siellä on. siellä voi vetää keittoa daijjuun. tulee yhtä fiksuksi kuin jänkhäjoonaat.

      Viina on viisasten juomaa.
      Älkää koskeko siihen jos ette halua tulla tyhmiksi tai jäädä keskenkasvuisiksi retardeiksi.

      Jee Jee

      • lapin lumo

        davvi. varmhaan hyvä paikka. onkhaan karesuvannossa isoja sääskiä


    • Peter Storkcorvius

      Mutta lukekaapa nimimerkki kessun kirjoitukset osoitteessa: Giorgi Malenkov. Minä olen lukenut jo monta kertaa, ja kessu sanoo päivittävänsä sivujaan. Eipä taida nykypolvi tietää, minkälainen herra on Karesuvannossa liikkunut läpikulkumatkoillaan.
      Terv. Peter

      • Peter Storkcorvius

        Nimimerkki kessu ei ole enää kirjoitellut näille palstoille, sillä hänen IP-osoite deaktivoitiin. Hänellä ei ole luultavasti enää mahdollisuuksia kirjoitella nettiin. Ei hän minun mielestäni kirjoitellut mitään sopimatonta, mutta isokenkäiset Ovat arvaamattomia.
        Esko Kauppisen kvarkkiratkaisu löytyy osoitteesta www.prologi.net. Siellä kirjoitukset ja sitten tieteelliset tutkielmat.
        Saa nähdä kenelle ruotsin nobelkomitea siitä Nobelin antaa.


      • Hanswalde

        Tsot Tsot, never bite the hand that feeds you. -Don't Ever dance a dance in which you do not know how to dance.
        Hannu "Hans" Kaltiovaara


    • Hanswalde

      Pian on uudelleen ja on paljon muutakin!
      -Hannu (Hans) Kaltiovaara

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vassarit kummittelee pääni sisällä joulunakin

      Hetki sitten alkoi punakapina. Joulupäivään mennessä ollaan jo Lindtmanin nuoruusvuosien näytelmäkerhossa. Tapaninpäivän
      Maailman menoa
      50
      2592
    2. Oho, köyhyys väheni Marinin hallituskaudella

      👋💥🤕 Tuonkin Marinin hallitus sössi --- Vuosien 2019–2023 sosiaaliturva- ja verotusperusteiden muutokset suhteessa h
      Maailman menoa
      68
      2190
    3. Kylläpä asiat onkin nyt hyvin verrattuna Sannan aikaan

      Sannan aikana aähkön alv oli 10%, nyt 25,5%. Ajatelkaa nytkin pörssisähkö on ilmaista, keskellä talvea! Bensan hinta on
      Maailman menoa
      3
      1601
    4. En tiedä mitä olet mulle

      Rakkauteni,ihastukseni,pakkomielteeni,mitä lie. Jokatapauksessa ajattelen sinua päivittäin lämmöllä ja haluan toivottaa
      Ikävä
      49
      1046
    5. On mullakin

      Sua ikävä. En vain pysty siihen mitä toivot. Siksi toivon joskus että voisin vain olla hetken lähelläsi
      Ikävä
      49
      917
    6. Ukrainan raukkamainen isku Moskovaan.

      Pitikö isku tehdä juuri jouluna.Siinä saattoi jäädä joku lapsi isättömäksi.Kyseessä ei edes sotilaskohde.
      Maailman menoa
      241
      836
    7. Mikä on kaunein naisennimi jonka tiedätte?

      Kotimainen tai ulkomainen.
      Sinkut
      63
      761
    8. Vittumaista Joulua Kuhmolaisille.

      Siinäpä se tiivistettynä.
      Kuhmo
      14
      724
    9. Sekaisin ihastuksesta

      Oletko mennyt joskus sekaisin ihastuksesta? Miten se on näkynyt, tuntunut tai saanut sinut käyttäytymään? Onko jotain, m
      Ikävä
      54
      711
    10. Ikävä edelleen sinua

      Tänään tunnen sen vahvasti. Kaipaan sinua elämääni. En haluaisi heittää hukkaan sitä mitä meillä oli, mutta ollaan aja
      Ikävä
      19
      709
    Aihe