Terveyskeskuksen vuodeosastot?

Millaisia kokemuksia teillä on Loviisan terveyskeskuksen vuodeosastosta? Onko hoito hyvää ja laadukasta ja onko henkilökuntaa tarpeeksi (myös iltaisin ja viikonloppuisin)? Kun rakas sukulainen joutuu sinne pidemmäksikin aikaa, niin voiko luottaa siihen, että hän saa hyvän hoidon niin lääketieteellisesti, kuin muutenkin?
52345
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

kysypä siltä sukulaiseltasi millaista hoito on ollut kun on muutaman päivän osastolla maannut. saat ehkäpä kaikkein luotettavimman vastauksen.

Äänestä
  • Olen ollut siellä muutamia kertoja, kerran aika pitkään ja todella kipeänä, pari kertaa lyhyemmän aikaa, kumpanakin kertana Porvoosta siirrettynä.
    Minusta on tuntunut- siis Porvoon jälkeen- kuin olisin tullut kylpylään - oli oma huone, oma rauha ja kasvissyöjän ruoka oli niin hyvää, että pari kertaa piti kysellä reseptejäkin keittiöstä.
    Hoitajat olivat mukavia, lääkärit asiallisia, kipulääkitys riittävä. Mitä muuta voi toivoa?

    Äänestä

vietti noin 8 vuotta sitten viimeiset viikkonsa kuolemaa odotellen Loviisan sairaalassa. Hoito oli asiantuntevaa ja täysin moitteetonta. Luulisin sen olevan samanlaista myös tänäpäivänä.

Äänestä
  • Tunnenpa tapauksen, jossa potilas loukkasi itsensä pahasti, kun hoitaja kieltäytyi auttamasta tätä wc:hen ja piti sairaan ihmisen yksin itse yrittää... ja epäonnistua.

    Äänestä

  • Kuullut olen kirjoitti:

    Tunnenpa tapauksen, jossa potilas loukkasi itsensä pahasti, kun hoitaja kieltäytyi auttamasta tätä wc:hen ja piti sairaan ihmisen yksin itse yrittää... ja epäonnistua.

    ettet pysty itse tarpeeksi nopeasti syömään, kuolet nälkään. Ei niillä ole resursseja syöttää kaikki apua tarvitsevia. Rahat meni laivasillan paskahuusiin.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Timo Tei kirjoitti:

Millaisia kokemuksia teillä on Loviisan terveyskeskuksen vuodeosastosta? Onko hoito hyvää ja laadukasta ja onko henkilökuntaa tarpeeksi (myös iltaisin ja viikonloppuisin)? Kun rakas sukulainen joutuu sinne pidemmäksikin aikaa, niin voiko luottaa siihen, että hän saa hyvän hoidon niin lääketieteellisesti, kuin muutenkin?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu