ipod autoon

Olen ostamassa ipodin, missä tulee tämä latausjohto ipodista tietokoneeseen USB:illa, sekä Pioneerin autostereot, missä on usb-liitin edessä. Tarviiko siis ostaa erikseen esim. tälläistä johtoa vai pärjäänkö ipodin mukana tulevalla johdolla?
Tässä esimerkki johdosta: http://www.autostudio.fi/product_info.php?products_id=3156
3484
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Luulen, että tarvitset, sillä autostereoissa on todennäköisesti pienempää mallia oleva USB-liitäntä.
Mutta senhän näet sitten, kun ne ovat käsissäsi ;) Elä hättäile.

Äänestä
  • eikä tarvii ostaa mitään. mikse muka ois pienempi ku tietokonees? eihän siihen soittimeen sillon sais ees normi muistitikkuu kiinni ja mitä hyötyy siitä usb paikasta sit ois siin soittimes..

    Äänestä

  • spuke kirjoitti:

    eikä tarvii ostaa mitään. mikse muka ois pienempi ku tietokonees? eihän siihen soittimeen sillon sais ees normi muistitikkuu kiinni ja mitä hyötyy siitä usb paikasta sit ois siin soittimes..

    Sinähän se ny varsinainen spurgu olet =D No kyllä niitä on erilaisia liitäntöjä, ihan kuule riippuu valmistajista ja malleista.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


kalevi88 kirjoitti:

Olen ostamassa ipodin, missä tulee tämä latausjohto ipodista tietokoneeseen USB:illa, sekä Pioneerin autostereot, missä on usb-liitin edessä. Tarviiko siis ostaa erikseen esim. tälläistä johtoa vai pärjäänkö ipodin mukana tulevalla johdolla?
Tässä esimerkki johdosta: http://www.autostudio.fi/product_info.php?products_id=3156

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu