FXF

XFX

Ihmeellisiä asioita on maailma täynnä . On luotu sana sopimus joka tarkoittaa sidosta ja velvoitetta osapuolten väliin .
Osapuolet eivät voine tehdä toisiaan vastaan rikoksia jos tekevät sopimuksesta esm. avoimen mutta nimittävät sitä sopimukseksi jättäen listaamatta siis jos toinen alkaa mielestäsi toimia rikollisin tavoin kyse ei ole rikoksesta koska on kirjattu otsikko sopimus .
Rikos menee läpi vaikka ei puhutakaan rikoksesta koska osoitus on olemassa siis sopimuksen alle kirjoitus on olemassa .
Laissa lukee esm. kaikki jotka asiat ovat päästäsi revityt eivät ole sopimuksia ja siten sido mihinkään vaateisiin aivoista sopimuksen allekirjoitusta ei voine näyttää toteen .
Lähtökohta myös aivot eivät puhu / kommunikoi tässä laki tukeutuu lääketieteeseen jolloin sopimusta ei voine koskaan todeta sitä ei lue aivoissasi .
Muitakin asioita on esm. jos on niin ettei pysty asialle mitään niin koskee poikkeava suoja laki joten silloin vaikka sanoisit yhteen ääneen jota vertaisit kuulemiseksi todistajien läsnäollessa ei voida pitää sopimuksena koska silloin koskee suojaavaa laki .

1

1017

    Vastaukset 1

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • sovittelija51

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä kaivatussasi ärsyttää

      Juuri nyt, tällä hetkellä?
      Ikävä
      124
      1496
    2. Kysely : Juuri kukaan ei halua nykyisen hallituksen jatkavan

      Ylen kysely: Juuri kukaan ei halua nykyisen hallituksen jatkavan – eivät edes halli­tus­puolueiden omat kannattajat Kes
      Hallitus
      107
      1232
    3. Salaisuudet paljastuu

      Viimeiset hetket meneillään ottaa yhteyttä. Kertoa totuus ja selvittää asioita. Viimeiset hetket meneillään jos joku
      Ikävä
      136
      1132
    4. Poliisi pamputti Variskankaalla

      Mistä lie alkanut ja miksi poliisit kutsuttu, mutta mielestäni hyvin toimittu. Jos haluaa rähistä eikä rauhoitu puheella
      Kajaani
      55
      1091
    5. vapaa

      sana :) 🚮
      Ikävä
      72
      793
    6. Karita Tykkä mennyt kihloihin.

      Onnittelu kuuluu hänelle ja tulevalle aviopuolisolleen.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      100
      766
    7. Nainen tosi ikävä sua

      Näkispä edes ohimennen
      Ikävä
      25
      746
    8. 34
      738
    9. Lautturin poliisipiiritys

      Mitä Lautturilla yöllä tapahtui
      Huittinen
      9
      645
    10. S-ryhmän ihmisoikeuslinja ei kestä omaa hankintaketjuaan

      S-ryhmän Israel-boikotin suurin uskottavuusongelma löytyy yllättävän läheltä, SOK:n omien tuotemerkkien hankintaketjuist
      Maailman menoa
      26
      629
    Aihe