Eli saako ottaa meikkejä käsimatkatavaroihin?
Meikkejä käsimatkatavaroihin?
6
2740
Vastaukset
- mutta mutta
mutta oltava alle 100 ml purkeissa ja max 1 litra eli mahtuu litran läpinäkyvään pussiin.
- Ava333
aivan kuten edellä kirjoittanut sanoi, ja siis ainoastaan tietysti nestemäiset meikit (ripsari, eyelinerit, rasvat, meikkivoide) siihen pussiin, niin mahtuu enemmän. Puuterit yms voi olla sitte ihan käsilaukussa muuten vaan.
Minulla on aina hyvin mahtunut kaikki nestemäiset meikit tuohon pussiin, sekä vielä dödö ja hammastahna.- keväällä
reissuun lähtiessäni oikein vimosen päälle selvitin kaikki nesterajoitukset ja muutkin kiellot (olivat kieltämättä ihan hupaisia, kun en nyt ollut ajatellut maalien ja kaasujen yms. viemistä koneeseen).
Mielenkiintoisia tulkintoja, esim. roll-on dödö on neste (=rajoitus), mutta stick-dödö ei, joten sen voi viedä koneen matkustamoon ilman erillisiä pussukoita.
Itse olin varmuuden vuoksi pakannut pikkuriikkisen tuubini nestemäistä Blistex-huulirasvaa alas menevään matkalaukkuun, ja hirmuisen huultenrohtumisen vuoksi sitten ostin stick-mallisen rasvan Tax-freestä (turva-alueen sisäpuolelta ostetut kempparit saa viedä koneen matkustamoon). - aika selkeästihän ne eroaa...
keväällä kirjoitti:
reissuun lähtiessäni oikein vimosen päälle selvitin kaikki nesterajoitukset ja muutkin kiellot (olivat kieltämättä ihan hupaisia, kun en nyt ollut ajatellut maalien ja kaasujen yms. viemistä koneeseen).
Mielenkiintoisia tulkintoja, esim. roll-on dödö on neste (=rajoitus), mutta stick-dödö ei, joten sen voi viedä koneen matkustamoon ilman erillisiä pussukoita.
Itse olin varmuuden vuoksi pakannut pikkuriikkisen tuubini nestemäistä Blistex-huulirasvaa alas menevään matkalaukkuun, ja hirmuisen huultenrohtumisen vuoksi sitten ostin stick-mallisen rasvan Tax-freestä (turva-alueen sisäpuolelta ostetut kempparit saa viedä koneen matkustamoon).Nimittäin roll on on litkua eli nestettä ja stick ei, senhän näkee ihan silmällä. Mutta kieltämäti tympii noi säännöt, aika naurettavia.
- matkaileva...maikkonen
käsimatkatavaroihin voi ottaa meikkejä. voiteet, rasvat ym pitää olla alle dl pullossa muuten niitä ei saa viedä koneeseen.
- koneeseen,
mutta ei koneen matkustamoon.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Purran tuhoja tuskin saadaan koskaan korjatuksikaan
Purra on aiheuttanut Suomen taloudelle karmaisevat tuhot. Sen lisäksi Purra on ajanut myös suuren osan Suomen kansasta k17710713Marinin tuhojen korjaaminen kestää kahdeksan vuotta
Nyt on vasta neljännes mennyt ja ensimmäiset korjausliikkeet saatu liikkeelle. Innokkaimmat olivat odottaneet että jo t1007556Aamun Riikka: työttömyydessä lähestytään viime laman synkintä vaihetta
Nopeasti mentiiin upean Marinin hallituksen ennätystyöllisyydestä toiseen ääripäähän, kohti Suomen historian kurjimpia t317399Se oli Orpo joka rynni Eagle S -alukselle
Vastoin kaikkia kansainvälisen merenkäynnin sääntöjä. Kunpa olisi ollut purjehtija Harkimo Suomen johdossa silloin. ht37386Demarikultin uhri kertoo
Demarikultin uhri kertoo: “En saanut mennä edes suihkuun ilman lupaa” – Seksuaalisen hyväksikäytön uhri kertoo vuosistaa895769Miksi vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa?
Vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa joka työllistäisi ihmisiä. Miksi? No siksi, että jos vasemmistolainen perus525238Sanna valittiin Euroopan huonoimmaksi pääministeriksi
Sannan kaudella Suomi oli ainut maa missä bkt laski. Kannattaa huomata, että luvut valitsi Sannan huonoimmaksi. Ihmiset314986Giorgia Meloni vs Riikka Purra
Kyllä Italian pääministeri on kauniimpi ja seksikkäämpi, kuin Suomen valtiovarainministeri Riikka Purra. Mitä jotkut näk124801Suomen velka kasvoi ennätysvauhtia - Mäkynen repostelee
– Velka kasvoi eniten tilaston historiassa, Mäkynen kirjoittaa. – Vuoden 2025 toisella neljänneksellä selvästi eniten k52160Ei muuta kun kylärinkiä ajamaan!!!
Huomenta! Tuossa ku kylän pinnassa asunu koko iän, nii viime vuosina nii harmittanu ku viikonloppusin niin hiljasta, sil371610