Onko ihan tylsää antaa nuorelle hääparille lahjaksi pari Muumi-kylpypyyhettä, niitä joita saa esim. Citymarketista? Morsian ainakin kerää Muumi-aiheisia tavaroita... Toivovat lahjaksi rahaa jota myös aion antaa mutta haluan antaa lisäksi jonkin tavaralahjan...
Muumipyyhkeet lahjaksi
7
2497
Vastaukset
- eiii.....
Meille tuli häälahjaksi pyyhkeitä, ei ole varmaan mitään sen tylsempää, ja kaikenlisäksi niitä pyyhkeitä tuli sitten kokonainen kaappi täyteen niin ettei ovikaan mahdu kiinni. On siinä pyyhkeitä koko loppuelämäksi vaikka 10-henkiselle perheelle ja niiden 20 vieraalle ja sittenkin vielä pyyhkeitä pursuaa yli. Onneksi anoppi vei osan mennessään että saatiin vähän vaatteitakin kaappiin. Ei siis pyyhkeitä! Kyllä meilläkin oli jo ennestään tarvittava määrä pyyhkeitä.
- on ajatus
Ei ole. Ja jos morsian varmasti tykkää muumeista. Minulle ainakin saa tuoda muumipyyhkeitä:) Jos ei kaappitila riitä, niin ostetaan lisää:)
- morsian020808
Olen myös samaa mieltä, että Muumi pyyhkeet ovat nuorelle parille hyvä lahja! :) Itse ainakin tykkäisin. Ovathan ne kuitenkin laadukkaita ja Finlaysonin pyyhkeitä!
- Vanha Rouva
Pyyhkeet saattavat tuntua typeriltä, niin minäkin aikoinani luulin, mutta jos liitto kestää esim. yli 20 vuotta, niin sinä aikana on jo itsekkin joutunut ostamaan pyyhkeitä muita liinavaatteita lisää ja niitä maksaessaan kiittää hiljaa mielessään niitä joiden pyyhkeillä on itseään ja perhettään kuivatellut.
Pyyhettä tarvitaan päivittäin, mutta esim. hopealusikoita melko harvoin... - paletti
Todella kiva lahjaidea, taidankin pistää korvan taakse. Olen menossa häihin jossa tuleva liitto on kummallekin jo toinen ja taloudellinen tilanne on todella hyvä eli rahalahja tuntuu tässä tapauksessa tökeröltä. Esimerkiksi muumimamma ja -pappa pyyhkeet hääparille ja vielä muumipeikko heidän pojalleen. Kiitos!
- morsian120708
Kiva idea. Pyyhkeitä varmasti on "kaapit täynnä" kuten joku aijemmin kirjoitti mutta itse ruukaan vanhemmasta päästä siirtää luutuiksi kun uusia saa käyttöön =) Kuitenkin muumi pyyhkeet on laadukkaista niin niitä arvokkaampia pyyhkeitä ei sitten niin paljoa ookkaan..
- Ehster
Itse ostin häälahjaksi kaksi muumipyyhettä ja käsipyyhkeet..kun en voi mitään särkyvääkään ostaa koska kyseinen pari asuu Malesiassa.Ovat vain käymässä häiden ajan suomessa kun mies on Suomalainen..ostin muumipappa ja muumimamma pyyhkeet.Taitavat olla harvinaisia siellä päin:-)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
SDP jo 100 % suositumpi kuin persut
Kertoo Hesarin uusin kannatuskysely. Demareiden kannatus on miltei tuplat verrattuna persuihinl. Suomen kansa ei selväst15311018Ikävä sinua mies
Vuosia kuluu, mutta tunteet ei ole hävinnyt. Tasoittuneet toki, kun ei olla nähty. Järki palannut päähän kuitenkin. Se i474255Mikä tämä henkilö mahtaa touhuta Parkanossa
Kamalaa https://www.ylasatakunta.fi/teksti/pirkanmaan-karajaoikeus-vangitsi-koiran-tappamisesta-epaillyn-6.68.127794.b58643988Orpo: Velkajarrua vastustavaa puoluetta vaikea ajatella hallitukseen
No Minja Koskelan kommunistipuolue jäi ulos tuosta. Kaikki eduskuntapuolueet vasemmistoliittoa lukuun ottamatta sopivat1953653PS ylivoimainen nousija myös HS:n gallupissa, SDP laskee taas
https://www.verkkouutiset.fi/a/hs-gallup-sdpn-suosio-laskee-ps-nousussa/#0a7d2507 Ylivoimainen viime kuukausien nousija1013476Valtavasti suomalaisia asunnottomina, mutta ei yhtään somalia
tai muuta kehitysmaalaista. Mites tässä näin kävi? Tiedän hyvin, että esim. somaleita lentää ulos mm. Hekan asunnoista,1013330Hienoa! Eduskunta luopui käteisen käytöstä
Nyt tuo sama muutos pitää saada myös muuhun yhteiskuntaan. Käteistähän ei tarvitse tänä päivänä enää kuin rikolliset.731980Maajussi-Ville herättää kysymyksiä - Etsiikö oikeasti rakkautta vai mainostaako oliiviöljyä?
Mitä mieltä olet: etsiikö Ville rakkautta vai mainostaako oliiviöljyään? Maajussille morsian -ohjelmassa yksi maajusseis161295Kovia syytöksiä Stefan Thermaninsta.
Jättänyt taas maksamatta kohuliikemies, hupparit ja muita ostamiaan tavaroita. On soiteltu liikkeestä ja Stefan iskenyt155988Totuuspuolueen johtaja Jaana "prinsessa Leia" Kavonius on vangittu
Kavonius määrättiin jo keväällä 2024 poissaolevana vangittavaksi todennäköisin syin epäiltynä 13 vainoamisesta ja 24 kun268944