laminaattilattia ja koiranhaju

likainen koira on oleskellut laminaattilattialla ja nyt aina kun lattian pesee koko kämppä haisee märällekoiralle! millä tökötillä lattia pitäisi pestä jotta hajun saisi pois??
2426
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Olen huomannut saman asian,en tiedä mikä tuossa laminaatissa on,että kaikki haju jää koirista siihen.Esim parketin kanssa ei ainakaan meillä vastaavaa ongelmaa ole.Mutta kokeile pesua etikkavedellä eli desi tai pari etikkaa ja n. 10l vettä,aluksi etikka haisee voimakkaalle mutta lopulta poistaa hajut aika hyvin. Kloriteakin voi kokeilla,mutta minusta etikka on tehokkaampaa(ja halvempaa myös). Toivottavasti saat hajut pois :)

Äänestä
  • kiitos täytyy lähteä ostamaan etikkaa ja kokeilla tätä niksiä :)

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


apuuuvah kirjoitti:

likainen koira on oleskellut laminaattilattialla ja nyt aina kun lattian pesee koko kämppä haisee märällekoiralle! millä tökötillä lattia pitäisi pestä jotta hajun saisi pois??

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu