Miksei mikään onnistu?

vai onko minusta mihinkään?

Tykkään yliluonnollisista asioista, oon yrittäny spiritismii, mut se ei onnistu...
Oon ollu huonees, mis kummittelee, mut en koklannu sillo...
miten spiritismi onnistuu?pitääks kutsuu jotaa henkee vai mite?
Voiks hengilt pyytää apua spiritismin aikana???

4

563

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Noidan Tytär

      koska siihen on niin monia syitä, joista mainitsen jonkun syyn;
      Pelko, oma pelkosi estää mitään tapahtumasta. Unohda pelkosi. Ethän ole peloissasi edes vastaanottavainen millekkään "oudolle". Outo pelottaa monia ja se on esteenä.
      Epäluulo, oma epäluulosi (tapahtuukohan tässä nyt mitään...) estää mitään tapahtumasta. Unohda kaikki ennakkoluulo ja ole vapain ja vastaanottaivaisin mielin kaikessa mihin ryhdyt.

      En suosittele pelaamaan spiritismiä. Olen kyllä sitä peliä muinoin kokeillut, mutta on parempiakin keinoja kommunikoida henkien kanssa. Älä pyydä hengiltä apua, sillä ne ottavat aina maksun, halusit tai et ja tavalla tai toisella, joka voi olla karvas pala maksettavaksi. Palatakseni vielä tuohon spiritismin pelaamiseen, voi siitä herkkä ihminen tulla mielisairaaksikin, joten mieti aina mihin pääsi pistät. Ota huomioon, että voit joutua katatoniseen tilaan suljetulle osastolle.
      Lähde pelaamaan spiritismia vain jos et pelkää ja säikähdä helposti. Itse en pelaa sitä peliä, ei tartte, sillä on muitakin keinoja.

      • niin mahtavaa läppää

        "Palatakseni vielä tuohon spiritismin pelaamiseen, voi siitä herkkä ihminen tulla mielisairaaksikin"

        sinä taidat olla elävä esimerkki siitä?


    • Hexex

      Älä ikinä pelaa spiritismiä jos pelkäät sitä, äläkä missään ryhmässä missä pelko on mukana, voi tulla tosi pahaa jälkeä, jopa elinikäinen riesa.

      Spiritismi ei itsessään ole vaarallista, mutta oma pää voi tehdä tepposet. Jos pelaat, tee se kirkkaalla päivän valolla ilman pelkoa, ja varmista ettei muutkaan ryhmän jäsenet kutsu "piruja" ja tunne pelkoa.

      On tutkittu asia, että spiritismi perustuu pelaajien omiin piileviin psi-kykyihin, ja laudan antamat vastaukset tulevat omasta alitajunnasta.

    • niin siltä nyt näyttää

      etteivät henget oikein pidä sinusta. saattaa olla, että jopa yksinkertaisesti ärsytät heitä.

      niin vaarallista leikkiä tuo onnistumaton spiritismi.

      varo, ettet hajoa pimeyteen.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Selvästi näyttää siltä, että SDP:n kannattajat hyväksyy kiusaamisen

      ja seksuaalisen ahdistelun, kun puolueen kannatus pysyy korkealla. Mitä tämä kertoo demari-äänestäjien moraalista?
      Maailman menoa
      188
      5101
    2. Kukka kuoli ja kukka tappo Kokkolassa?

      Ouluntiellä tapettu nainen torstaina kukka tappo?
      Kokkola
      14
      1761
    3. Kenen joukoissa Suomi seisoo maailmalla, jos SDP voittaa seuraavat vaalit?

      SDP on ainoa pohjoismainen sosialidemokraattinen puolue, joka edelleen kuuluu Sosialistiseen internationaaliin. Sitä ka
      Maailman menoa
      63
      1626
    4. Jos mies oikeasti haluaa sinut

      Hän ei ota riskiä että menettäisi sinut. Ei pienintäkään. Mies ei jätä vastaamatta viesteihin eikä pidä sinua epätietois
      Ikävä
      127
      1507
    5. Helena Puolakka laukoo suorat sanat Vappu Pimiän MasterChef -pestistä

      Vappu Pimiä on uusi MasterChef Suomi -tuomari. Kokenut keittiömestari ja ravintoloitsija Helena Puolakka laukoo suorat s
      Tv-sarjat
      10
      1477
    6. Voiko ryyppäämisellä tienata elantonsa?

      Lassi Kuhlman on rappiostriimaaja. Hän kuvaa omaa päihteiden käyttöään pitkissä somestriimeissä. Katsojat voivat lahjoit
      Maailman menoa
      50
      1167
    7. Ketä ehdotatte seuraavaksi kuntanne johtohahmoksi

      Ei ole teitä riitaisia kehityksen jarruja helppo yrittää kohti valoa ohjata. Siinä on teille pähkinä purtavaksi.
      Lappajärvi
      96
      1084
    8. Persuille 1,8 prosenttiyksikköä laskua. Keskusta meni ohi ja Vasl hengittää niskassa

      Erityisesti työväestö on hylkäämässä persut. https://yle.fi/a/74-20208249
      Maailman menoa
      307
      980
    9. Vasemmistoliitto menossa perussuomalaisten ohi!

      Keskustapuolue meni jo...
      Maailman menoa
      195
      941
    10. Dannyn "ex-käly" Jennika Vikman teki erikoisen ratkaisun!

      Dannyn "ex-käly" Jennika Vikman paljasti uudet kujeet. Hän on mukana kohutussa Sointu Borg & Tyrkyt -realityssä. Jääkö
      Suomalaiset julkkikset
      7
      830
    Aihe