Miten teillä Afikkaan matkustavilla on nuo adapteriasiat selvillä ? entä tuki-lentosukat ja aurinkorasvojen kertoimet ? Aasiapalstalla ei juri muuta kysytäkkään . Sinne menee vähän hölmömpää porukka, samaa , jotka ennen Kanarialla .
Uuutta asiaa ?
3
736
Vastaukset
- lomailija
hotellin puolesta adapterin, kun lomailimme Etelä-Afikassa, Kapkaupungissa. Lentosukat olivat ainakin meikäläiselle tarpeen, kun sinne ei ole suoraa lentoa ja lentomatkat olivat pitkiä. Aurinkorasvan kertoimet on hyvä olla todella suuret.
- bellaanna
jalkaan ehdottomasti, lento on pitkä! Ja aurinkovoiteet 30. Usko huviksesi, muuten palat, aurinko on siellä armoton, mutta ihana!
- sama^
Itse lainailin adaptoria kaveriltani, joka osti kapistuksen heti paikan päälle saavuttuamme. Tukisukat lennon aikana ovat ihan ehdottomat! Vaikka nuori ihminen olenkin, itselläni pääsivät jalat tukisukista huolimatta niin pahasti turpoamaan, etteivät enää sandaalien remmitkään jalkojen paisuttua hetkeen menneet kiinni : D
Suojavoiteet mielellään mahdollisimman suurta kerrointa ja tietysti ihan senkin mukaan, miten herkkä itse olet hipiältäsi. (:
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ikävöin sinua kokoyön!
En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun614428KALAJOEN UIMAVALVONTA
https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar1523291Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?
Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?552560Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin
Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo492554- 1102285
- 241893
- 241681
- 301626
- 1691540
- 361275