Miten teillä Afikkaan matkustavilla on nuo adapteriasiat selvillä ? entä tuki-lentosukat ja aurinkorasvojen kertoimet ? Aasiapalstalla ei juri muuta kysytäkkään . Sinne menee vähän hölmömpää porukka, samaa , jotka ennen Kanarialla .
Vastaukset 3
- lomailija
hotellin puolesta adapterin, kun lomailimme Etelä-Afikassa, Kapkaupungissa. Lentosukat olivat ainakin meikäläiselle tarpeen, kun sinne ei ole suoraa lentoa ja lentomatkat olivat pitkiä. Aurinkorasvan kertoimet on hyvä olla todella suuret.
- bellaanna
jalkaan ehdottomasti, lento on pitkä! Ja aurinkovoiteet 30. Usko huviksesi, muuten palat, aurinko on siellä armoton, mutta ihana!
- sama^
Itse lainailin adaptoria kaveriltani, joka osti kapistuksen heti paikan päälle saavuttuamme. Tukisukat lennon aikana ovat ihan ehdottomat! Vaikka nuori ihminen olenkin, itselläni pääsivät jalat tukisukista huolimatta niin pahasti turpoamaan, etteivät enää sandaalien remmitkään jalkojen paisuttua hetkeen menneet kiinni : D
Suojavoiteet mielellään mahdollisimman suurta kerrointa ja tietysti ihan senkin mukaan, miten herkkä itse olet hipiältäsi. (:
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 2342017
Nanna hakkasi Martinan aivot tuusan nuuskaksi!!!
Ihme jos Martina pystyy muodostaa järkeviä lauseita tämän nyrkkisateen jälkeen. Ottelupalkkio tuli, tajunta meni.2601174- 201015
Vaikea löytää samantyylistä miestä
Nyt on pakko avautua. Onko ketään muuta jonka on yksinkertaisesti todella vaikeaa löytää samanhenkistä kumppania kuin i125706- 38699
Martina ja Muhis
Aamulenkillä yhdessä valmistautumassa suuren päivään,toivottavasti heräsivät toistensa viekusta.Ihana pariskunta❤224658Rasismi ahdistaa.
Tapasin baarissa oikein lupsakan oloisen miehen, mutta arvomaailma on hyvin erilainen omani kanssa. Hän käyttää n-sanaa202600- 51455
- 38438
Olenkohan tunteideni kanssa yksin?
Salaa toivon, että sinä nainen luotat minuun niin paljon, että uskaltaisit lähentyä kanssani, vaikka tämä on vähän kiell42422