jos olette, niin kertokaa miksi. Tiileri on nyt sitten harkinnassa...
tiileriin
tyytyväisiä???
71395
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Ei kaikkein tehokkaimpia huipputeholtaan, mutta erittäin tasainen lämmönluovutus eli soveltuu tasalämpöiseen asuinrakennukseen, kun lämpö ei nouse puiden polttamisen jälkeen, mutta toisaalta säilyy pitkään. Näppituntumalta lämpö jää hyvin talteen eikä karkaa piipusta harakoille. Ei kannata ottaa mitään "Pikku"-mallia, niissä on suht pienet pesät.
Pienessä pesässä palaminen on hallitumpaa ja ei siintä mitää haittaa ole jos menee vähemmän puita.
Noiss tiilereissä missä on pikku-etuliite pesä on todella pieni siis lyhyt suorastaan nysä. Eli älä nyt ihmeessä ota sellaista jos valintaa suoritat, saat joka klapin vielä puolittaa.
Ei tämä ny mikään moite ole vaan se on ominaisuus.
perusteella tuotteet hyviä. Kokemuksen perusteella tiilerin palvelutaso on sitten jotain ihan muuta kuin hyvää.
huomenna olisi tarkoitus tilata Tiileri Titta. Kertokaa jos on kommentteja uunista.
Tiilerin Titta tuli keväällä meillekin.. muutamia kertoja ehdin lämmittämään ennenkuin lämpöiset kelit tuli. Vaikutti tosi hyvältä. Reilun pesällisen poltin puita, seuraavana aamuna oli takka lämmin. Yllätyin kun vielä sitäkin seuraavana aamuna takka oli ihan lämmin.
Olen ainakin toistaiseksi todella tyytyväinen. Täytyy odottaa syksyä että saa taas alkaa lämmittämään takkaa.
Verhoilin takkaa kivillä ja laatoilla sekä antiikkilaastilla. Tuli omaan tyyliin sopiva kun rintamamiestaloon ei tiiliverhoilu oikein istunut.
ollaan erittäin tyytyväisiä Tiilerin lassi-malliin.lämmittää pitkään sopii meidän [email protected] tästä osoitteesta saatiin muurari joka todella osaa työnsä.suosittelen!