rappauksen maalaus

Vanhan rappauksen maalaus edessä. Ulkoseinä pesty pesurilla, vanhaa kalkkimaalia jäi pintaan, millä kannattaisi nyt maalata? Kokemuksia/vinkkejä/tietoa nyt tännepäin :)
31302
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

se on ainoa mkä tuli mieleen ja kestääkin jopa

Äänestä
  • Vaihtoehtona on tuo kivisil ja valmis holvi kalkkimaali. Holvi ei taida olla ihan niin kestävää, mutta olisiko kuitenkin hengittävämpi ja rappaus säilyisi alla paremmin. En tiedä kuinka monen vuoden kokemus tuosta kivisil maalista on rappauspinnoilla. Kivisil vaiko holvi...???

    Äänestä

Tosin ei noista ole kun yksi vaihtoehto oikea.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ulkomaalaus kirjoitti:

Vanhan rappauksen maalaus edessä. Ulkoseinä pesty pesurilla, vanhaa kalkkimaalia jäi pintaan, millä kannattaisi nyt maalata? Kokemuksia/vinkkejä/tietoa nyt tännepäin :)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu