Portugali varmistaa tänään jatkopaikan. Mutta kuitenkin loppuottelussa on Hollanti ja Saksa. Ja Saksa ei ole enää pelkkä dieseli, vaan turbodieseli, joka voittaa mestaruuden!
Portugali varmistaa...
5
288
Vastaukset
- No Dice
Saksa on yhä nuhapumppu eikä perusvarmalla pärjätä näissä kisoissa välieriä pidemmälle. Eeppisessä loppuottelussa kohtaavat Portugali ja Hollanti.
- Hollanti & Espanja
Totta Hollanti finaaliin! Hollannin hyökkäys ja keskikenttä on niin täydellinen. Nistelrooy, Robben (selvittyään pikku loukkaantumisesta), Van Persie, Van Der Vaart, Sneijder ym. Mutta Hollanin puolustus voi koitua ikävä kyllä kohtaloksi :/ toivotaan että ei. Espanja on myös loistava joukkue. Villa ja Torres yhdet parhaimmista hyökkääjistä ja keskikenttä jyrää kuin ukkonen. Ikävä kyllä joukkueet eivät voi kohdata finaalissa vaan enintään semifinaalissa :/ Saksa on vaarallinen... ja Ballack loistava. Top 5: Hollanti, Espanja, Italia, Saksa, Portugali
- NEDSPA
Joo on ne vaan ollu niin parhaita! Katotaan vielä mihin Ruotsi pystyy Epsanjaa vastaan ens pelissä. Mut se meno mikä oli Hollannilla ja Espanjalla oli kyllä aika ylivoimasta muihin nähden.
- No Dice
Italia ei selviä edes puolivälieriin kivikautisella "pelkkä puolustus" systeemillään.
Hollannin loistava hyökkäyspään karvaus- ja ohjauspeli puolestaan riittää paikkaamaan mahdolliset heikot kohdat puolustuksessa, KUNHAN jaksavat pelata siellä varmaa ja karkeilta virheiltä vältytään - JUVE#1
No Dice kirjoitti:
Italia ei selviä edes puolivälieriin kivikautisella "pelkkä puolustus" systeemillään.
Hollannin loistava hyökkäyspään karvaus- ja ohjauspeli puolestaan riittää paikkaamaan mahdolliset heikot kohdat puolustuksessa, KUNHAN jaksavat pelata siellä varmaa ja karkeilta virheiltä vältytään" KUNHAN jaksavat pelata siellä varmaa ja karkeilta virheiltä vältytään ".
Hollanti hyytyy aina kun tosipelit alkavat.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Tukalaa kuumuutta
Tietäisitpä vaan kuinka kuumana olen käynyt viime päivät. Eikä johdu helteestä, vaan sinusta. Mitäköhän taikoja olet teh422822Mansikkatiloilla hyväksikäytetään ukrainalaisia
Työolot ovat surkeita ja palkka kelvoton. https://yle.fi/a/74-201729423562600Ensi kesänä
Näin kesän viimeisenä minuutteina ajattelen sinua. Olisiko seuraava kesä "meidän" kesä? Tänä vuonna ei onnistuttu, mutta562335- 352204
- 251733
Okei, myönnetään,
Oisit sä saanut ottaa ne housutkin pois, mutta ehkä joskus jossain toisaalla. 😘251639- 481526
- 1001449
En ymmärrä käytöstäsi
Se on ollut eräänlaista hyväksikäyttöä. Että seura kyllä kelpaa palstan välityksellä silloin kun ei ole parempaakaan tek1391405Anne Kukkohovin karmeat velat ovat Suomessa.
Lähtikö se siksi pois Suomesta ? Et on noin kar? mean suuret velat naisella olemassa661309