Sataman sijainti

Vallu 2

onko satamasta pitkä matka ramblasin kävelykadulle,tulemme kantosiipialuksella Mallorcalta päivän retkelle eli kannattaako mennä taksilla vai jaksaako kävellä.

3

501

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • annaleena

      Mallorcan laivoilta on noin 5 minuutin kävelymatka Ramblan alapäähän, eli matkustajasatamat ovat kaupungin keskustassa, World Trade Centerin vieressä. Linkitän kartan, jossa ylimmän kuvan kaksi punaista ympyrää ovat ne satamat, jonne laivat tulevat ja oikeassa yläviistossa oleva Pl. del Portal de la Pau on aukio, jolta Las Ramblas saa alkaa: http://www.apb.es/es/PORT/Ferrys/Mallorca/Accesos

      • kartasta

        Object not found!
        The requested URL was not found on this server. The link on the referring page seems to be wrong or outdated. Please inform the author of that page about the error.

        If you think this is a server error, please contact the webmaster.

        Error 404
        www.apb.es
        Wed Jul 9 07:39:54 2008
        Apache/2.0.49


      • Google Maps
        kartasta kirjoitti:

        Object not found!
        The requested URL was not found on this server. The link on the referring page seems to be wrong or outdated. Please inform the author of that page about the error.

        If you think this is a server error, please contact the webmaster.

        Error 404
        www.apb.es
        Wed Jul 9 07:39:54 2008
        Apache/2.0.49

        Sieltä löytyy Barcelona hyvinkin, Ramblas ja satama, satamasta pääsee hyvin Ramblasille, tai miten tuon ilmaisisi, mutta Ramblas päättyy melkein satamaan tai alkaa satamasta.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. YLE Äänekosken kaupunginjohtaja saa ankaraa arvostelua

      Kaupungin johtaja saa ankaraa kritiikkiä äkkiväärästä henkilöstöjohtamisestaan. Uusin häirintäilmoitus päivätty 15 kesä
      Äänekoski
      101
      2140
    2. Euroopan lämpöennätys, 48,8, astetta, on mitattu Italian Sisiliassa

      Joko hitaampikin ymmärtää. Se on aivan liikaa. Ilmastonmuutos on totta Euroopassakin.
      Maailman menoa
      297
      1934
    3. Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.

      https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava
      Maailman menoa
      344
      1761
    4. Useita puukotettu Tampereella

      Mikäs homma tämä nyt taas on? "Useaa henkilöä on puukotettu Tampereen keskustassa kauppakeskus Ratinan lähistöllä." ht
      Tampere
      104
      1726
    5. Martina lähdössä Ibizalle

      Eikä Eskokaan tiennyt matkasta. Nyt ollaan jännän äärellä.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      207
      1617
    6. Leipivaaran päällä on kuoleman hiljaista.

      Suru vai suuri helpotus...
      Puolanka
      32
      1351
    7. Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa

      Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em
      Ikävä
      94
      1133
    8. Kuka rääkkää eläimiä Puolangalla?

      Poliisi ampui toistakymmentä nälkiintynyttä eläintä Puolangalla Tilalta oli ollut karkuteillä lähes viisikymmentä nälkii
      Puolanka
      25
      1092
    9. Se nainen näyttää hyvältä vaikka painaisi 150kg

      parempi vaan jos on vähän muhkeammassa kunnossa 🤤
      Ikävä
      67
      1089
    10. Määpä tiijän että rakastat

      Minua nimittäin. Samoin hei! Olet mun vastakappaleeni.
      Ikävä
      51
      1057
    Aihe