kannattaako

ihastuksesta, kun se alkaa mennä jo ohi? Vai onko typerää? Toinenkin on vetäytynyt jo pois, tuskin enää puhumme keskenämme.
4735
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

kotona? Kuka nyt vanhoja säätiedotuksia kuuntelisi? Mitä hyötyä sellaisista on?

Äänestä

ohi, jos on, niin sinä päätät mitä teet. Ihastuminen eikä rakastuminenkaan mene helposti ohi. Toisinaan menee, toisinaan ei.

Äänestä

tajusin,etten pääse tästä tunteesta pois,tuoksusi huumaa minut edelleen ja teen sisäisesti kuolemaa koska rakastan sinua enkä voi sitä kuitenkaan koskaan tunnustaa.

Äänestä

kuulostaa siltä, että sinulla vielä niitä tunteita on. Kerro pois, jos siltä tuntuu. Toivoa sopii, että toinen ottaa asian fiksusti, jos tunteita ei hänellä ole.

Itsekin mietiskelen hieman samantyyppisiä asioita.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kertoa kirjoitti:

ihastuksesta, kun se alkaa mennä jo ohi? Vai onko typerää? Toinenkin on vetäytynyt jo pois, tuskin enää puhumme keskenämme.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu