Olen miettinyt että miten tänne satanismi-keskusteluun tulee kokoajan näitä kristittyjen "uskokaa jeesukseen" juttuja.
Kun taas menemme katsomaan kristittyjen palstoja
ei sieltä löydy juuri mitään asiattomia viestejä satanisteilta. Kristittyjen moraali on todella alhaalla. Sitä paitsi, mikä on syy siihen että
heidän täytyy tuputtaa tuollaista tekstiä tänne?
Se saa kaikki vaan ärsyyntymään ja välttämään kristinuskoa enemmän.
Käännyttäminen
4
524
Vastaukset
- meitä ei enää näy
koska nyt on viimeiset hetken käsillä teidänkin tehdä parannus ja ottaa Armo vastaan Saatanan valheet eivät kestä päivänvaloa ja ette niitä voi Herran pyhien keskuuteen tuoda mutta me huudamme HALLELUJA TULE HERRA JESHUA talojen katoiltakin koska viimeinen päivä ilomme päivä lähestyy kun meidät otetaan taivaaseen ja voi niitä jotka jäävät jälkeen maalliset säännöt ja etiketti ei voi olla välissä kun HERRA on omansa valtuuttanut tehtävään SANAANSA julistamaan älä siis sinäkään enää epäröi JEESUS RAKASTAA SINUA!!!
- Striking-Fire
Itse olen tehnyt saman huomion ja oppinut tunnistamaan viestien otsikoista minkä tyyppiset yleensä sisältävät kihhkokristillistä sontaa, jotka jätän suosiolla lukematta. Tosin erehtyminen on aina mahdollista ja saatan jättää myös ei-uskonnollisia viestejä lukematta luullen niitä kristilliseksi propagandaksi, mutta tokkopa sinä paljoakaan menetän.
Säästynpähän hampaiden kiristelyltä.
Eikä minullakaan olisi mitään kristittyjä vastaan, jollei siinä joukossa olisi niinkin paljon niitä, jotka katsovat meidän ei-uskovaisten "pelastamisen" elämäntehtäväkseen.
Jokainen uskokoon mihin haluaa ja suokoon saman vapauden myös muille. - ehkä mitenkään
osittain siitä, että olette ottaneet nimenne ja osan symboliikastanne kristinuskosta? Jos te kutsutte itseänne satanisteiksi, niin onko enää suurikaan ihme jos uskovaiset luulevat teitä harhautuneíksi kristityiksi, joiden etujen mukaista olisi että joku vaivautuisi auttamaan teidät takaisin oikealle tielle? Raamatun mukaanhan saatana eksyttää ihmisiä, joten tietysti kristityt haluavat oikaista valheet silloin kun arvelevat sellaisen bonganneensa.
No eihän tuo tietenkään ainoa syy ole, ja uskovaiset yrittävät käännyttää myös muita ryhmiä (joskus mukaanlukien kilpailevien seurakuntien kristityt). Ja mitä nettihäiriköintiin tulee niin vilkaiskaapa joskus gay-palstaa, koska sinne niitä ärsyyntyneiden uskovaisten trollien kirjoituksia vasta sateleekin. Kurja juttu, mutta jos positiivisesti ajattelee niin taitaa monet näistä eri palstojen häirikköviesteistä olla samojen muutamien ihmisten kirjoittamia. Useimmat kristitytkin taitaa tässä massa sentään olla hyvin maltillisia laajan valtionkirkon ansiosta? - ehkä mitenkään
osittain siitä, että olette ottaneet nimenne ja osan symboliikastanne kristinuskosta? Jos te kutsutte itseänne satanisteiksi, niin onko enää suurikaan ihme jos uskovaiset luulevat teitä harhautuneíksi kristityiksi, joiden etujen mukaista olisi että joku vaivautuisi auttamaan teidät takaisin oikealle tielle? Raamatun mukaanhan saatana eksyttää ihmisiä, joten tietysti kristityt haluavat oikaista valheet silloin kun arvelevat sellaisen bonganneensa.
No eihän tuo tietenkään ainoa syy ole, ja uskovaiset yrittävät käännyttää myös muita ryhmiä (joskus mukaanlukien kilpailevien seurakuntien kristityt). Ja mitä nettihäiriköintiin tulee niin vilkaiskaapa joskus gay-palstaa, koska sinne niitä ärsyyntyneiden uskovaisten trollien kirjoituksia vasta sateleekin. Kurja juttu, mutta jos positiivisesti ajattelee niin taitaa monet näistä eri palstojen häirikköviesteistä olla samojen muutamien ihmisten kirjoittamia. Useimmat kristitytkin taitaa tässä massa sentään olla hyvin maltillisia laajan valtionkirkon ansiosta?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
6 kW saunan lämmityksestä kohta 10 euron lisämaksu / kerta
Kokoomuslainen sähköyhtiöiden hallitsema Energiavirasto ehdottaa 5 kW:n rajaa, jonka ylittämisestä tulee lisämaksu. Tark2487549Duunarit hylkäsivät vasemmistoliiton, siitä tuli feministinaisten puolue
Pääluottamusmies Jari Myllykoski liittyi vasemmistoliittoon, koska se oli duunarien puolue. Sitä samaa puoluetta ei enää1393961Oppiiko vasemmistolaiset valehtelun jo kotonaan?
Sillä vasemmistolaiset/äärivasemmistolaiset valehtelee ja keksii asioita omasta päästään todella paljon. Esim. joku vas1192226Olen väsynyt tähän
En osaa lopettaa ja koen huonoa omaatuntoa tästä. Kaikki on muutenkin turhaa ja tekemisesi sattuvat. Tunteita on vain hy261657- 471510
- 331402
Minneapolisin tapauksesta hyvä video
Runoilijan auto oli poikittain tiellä ja kun poliisit lähestyivät sitä, runotyttö painoi reippaadti kaasua. Auto syöksäh3421214Miksi et voi tutustua minuun irl?
Vastaa yleisellä tasolla/ympäripyöreästi, jos pelkäät tunnistamisia.1411012Tiesitkö? Uusi Bachelor on raivannut tietään määrätietoisesti somessa, myös Böckermanin ex-rakas!
Arttu Kilpeläinen tuli julkisuuteen Pernilla Böckermanin rakkaana. Pariskunta päätyi eroon v. 2024. Ex-poliisi Kilpelä8953Milloin palaat
Odotan niin kauan kun vaan jaksan toivoa. Tiedät että sua jäi joku ikävöimään. ❤️23948