KyAMK, sosiaali- ja terveysala

Onko täällä syksyllä Kuusankoskella aloittavia tai sinne hakeneita?
5355
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

terkkarina mutta vasta tammikuussa:)

Äänestä

Odottelen tuloksia valintakokeista... Sosionomiksi hain. Voi kun pääsisin.

Äänestä
  • ..että pääset :) Muistan kyllä miten kauheaa aikaa oli tuo odottelu tuloksista :/

    Äänestä

kuusankoskella sosiaalialaa.. jokos on asunto hankittu ja innolla opiskelemaan menossa?

Äänestä
  • asunto on kyllä jo, mutta odottelen jos silti olis kimppakyytimahollisuutta täältä kotkasta ku perhe täällä niin ei viittis ihan asumaan sinne mennä - ellei ole nyt sit pakko.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


tuleva opiskelija kirjoitti:

Onko täällä syksyllä Kuusankoskella aloittavia tai sinne hakeneita?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu