mitä

mieltä

meillä puolenvuoden ikäinen kultsun pentu. meille tulee myös perheen lisäystä. mitä mieltä siitä, että kannattaisiko laittaa koira pois, kun tuntuu että ei tule mitään kun vauva tulee, ja meillä kaksio. eihän me edes mahuta tänne. asia olisi eri jos olisi omakotitalo ja iso piha... kertokaa jos kokemuksia...

4

575

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Kultsuja rakastava

      Mietittekö koiraa ottaessanne kaikki vastaantulevat elämänmuutokset? Itse en todellakaan antaisi koiraa pois perheenlisäyksen takia. Ainoastaan siinä tapauksessa että syntynyt vauva tulisi koiralle allergiseksi. Mutta kaksio tulee teille jossain vaiheessa joka tapauksessa ahtaaksi, joten se tuskin on ainut syy miksi koirasta luopuisitte. Koira on perheenjäsen, siinä missä ihmisetkin. Ei koira välttämättä isoa pihaa tarvitse, mutta lenkkeilyä kyllä. Ja täytyyhän lapsenkin kanssa ulkoilla. Miksi siis ette pystyisi yhdistämään näitä kahta?

    • koiruus____

      no olisikohan kannattanut miettiä ensin vähän asioita vai eikö pää riitä, kannatan että myytte koiran pois koska kiinnostusta ei sen hoitoon ole kun lapsi on talossa ja koira siitä tulee kärsimään, teidän kärsimyksistä siis viis veisaan. ja nuoren koiran koulutukseenkin pitäisi jaksaa panostaa ettei elämä sen kanssa vaikeudu entisestään. nuori koira sopeutuu nopeasti uuteen kotiin.

    • jepejepjepjep

      olisko kannattanu miettiä pikkasen aikasemmin sitä koiran ottamista. taas yks viaton luontokappale saa kokea ihmisen tyhmyyden. Älä nyt ainakaan koiraparkaa piikille vie,vaan hanki sille koti jossa se on ykkönen!!toivottavasti pääsee kauas sinusta!!!

    • kultsun omistaja

      jos tekin vain sopeudutte, jos ottaa suunnittelee perheen lisäystä pitää silloin ajatella koiraakin ei se ole mikään käyttötavara joka joutaa pois kun uutta tulee tilalle.
      ja se on vielä nuori kultsu, joten älä ihmeessä kuvittele laittavasi koiraa syrjään lapsn tulon takia, heistä tulee vielä hyvät kaverit kun vauvakin kasvaa ja koiranne on perheen jäsen!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ikävä sinua

      Onkohan sulla ollut sama tunne kuin mulla viimeisten parin päivän aikana, eilen varsinkin. Ollaan oltu ihan lähellä ja k
      Ikävä
      37
      4906
    2. Oletko sä oikeesti varattu?

      Että sen takii ei voida olla tekemisissä?
      Ikävä
      82
      3496
    3. Horoskooppikysely

      Oma ja ikävän kohteen horoskooppi? Sopivatko yhteen?
      Ikävä
      30
      2943
    4. Rakas, kerro mulle

      Miltä se tuntuu?
      Ikävä
      61
      2915
    5. Suuri tulipalo

      Missä mikä palaa?
      Kiuruvesi
      8
      2737
    6. Kesäseuraa

      Kesäseuraa mukavasta ja kauniista naisesta. Viesti tänään mulle muualla asiasta jos kiinnostaa Ne ketä tahansa huoli, t
      Ikävä
      55
      2270
    7. Miksi haluat pitää estettynä mutta täällä puhut?

      Eikö olisi parempi puhua ihan kasvotusten?
      Ikävä
      38
      1763
    8. Tuksu on edelleen sinkku - nuori Joonas jätti!

      Hihhahihhahhaahheee Joonas keksi hyvän syy. : Tuksu on liian Disney-prinsessa hänelle. (Mikähän prinsessa lie kyseessä….
      Kotimaiset julkkisjuorut
      9
      1690
    9. Mies! Lupaatko

      enskerral kertoo mis mennään..? :D <3
      Ikävä
      18
      1681
    10. Maailmassa monta

      On ihmeellistä asiaa. 😮
      Ikävä
      16
      1574
    Aihe