Fysioterapiaa Kuopiossa.

...

Osaako joku suositella hyvää fysikaalista hoitolaitosta Kuopiossa (ja edullista)...

7

6763

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • mcmlxxxiv

      Edullista en välttämättä tiedä, mutta ammattitaitoa löytyy: http://www.kuntokuopio.fi/ Itsellä kokemusta jo kymmenen vuoden ajalta.

      • "rikki" ?

        "Itsellä kokemusta jo kymmenen vuoden ajalta."


    • Anonyymi

      Noin kuuden.vuoden aikana olen käynyt yli 10 fysioterapeutilla, lisäksi kahdella eri kalevalaisella jäsenkorjaajalla, osteopaatilla, hierojalla ja naprapaatilla. Nyt yritän saada kroonisiin kipuihini apua faskiamanipulaatiosta. Rintakehällä kolmen leikkauksen jälkeen runsaasti arpikudosta.

    • Anonyymi

      Hei,olen 59v nainen ja en suosittele ainakaan julkista fysioterapeuttia Kuopiosta, eräs julkinen fysioterapeutti kirjoitteli lausuntoonsa omia juttuja lisäsäsi kävely testiin satoja metrejä ja vielä lopuksi kertoi että naureskelin kelan päätöksille,onko tämä oikeaa ja reilua asiakasta kohtaan?Kuuluuko lausunnot jotka eivät kuulu fysioterapeutille mainita hänen lausunnossaan? Epäilen. Kannattaa menneä yksityiselle puolelle ja kyseinen fysioterapeutti oli Päivi Räsänen.Ja vielä mainitsen että k'velytesti tehtiin terveyskeskuksen käytävällä,onko tämä ihan laillista?

      • Anonyymi

        Samoilla linjoilla tuosta terapeutista,ylimielinen ammattitaidoton nuija joka kuvittelee olevansa isokin herra,ala arvoista käytöstä ja niinkuin edellä mainittu kirjoittaa lausunnot ovat mitä ovat ja muuntelee totuutta ,karmiva henkilä tosiaan.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Samoilla linjoilla tuosta terapeutista,ylimielinen ammattitaidoton nuija joka kuvittelee olevansa isokin herra,ala arvoista käytöstä ja niinkuin edellä mainittu kirjoittaa lausunnot ovat mitä ovat ja muuntelee totuutta ,karmiva henkilä tosiaan.

        Moi,kyllä nuo jutut paikkansa pitää,sain tänään kelalta päätöksen missä kyseinen terapeutti oli saanut kävely matkani pitenemään 600 metristä yli 1100 metriin ja kävin hänen luona kunto testissä kahtena päivänä niin hän oli kirjoittanut lausuntoon että olin saanut kuntoutusta ja tulokset olivat parantuneet mikä on täyttä valhetta,valehteleva hoitaja ulos koko terveyskeskuksesta,mitekähän paljon tehnyt harmia ja harmaita hiuksia muille ihmisille ja vanhuksille.Oma mielipiteeni hänestä,täysi paskaläjä.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Samoilla linjoilla tuosta terapeutista,ylimielinen ammattitaidoton nuija joka kuvittelee olevansa isokin herra,ala arvoista käytöstä ja niinkuin edellä mainittu kirjoittaa lausunnot ovat mitä ovat ja muuntelee totuutta ,karmiva henkilä tosiaan.

        Haluaisin tietää kuka hoitaja kyseessä, että tietäisin kenelle ei kannata aikaa varata.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miksi persuilla ei ole firmoja?

      Kuten vasemmisstolaisilla, esim. Sannalla MA\PI. Eikö ole aika erikoista?
      Maailman menoa
      82
      7076
    2. Persut hommasivat Suomeen 35 000 pientä lasta v. 2015

      Onko Riikka Purra nyt tavoittelemassa tätä samaa historiallista persujen utopiaa? Purram kaksinaamaisessa pelissä vaadit
      Maailman menoa
      26
      7043
    3. Purran tuhoja tuskin saadaan koskaan korjatuksikaan

      Purra on aiheuttanut Suomen taloudelle karmaisevat tuhot. Sen lisäksi Purra on ajanut myös suuren osan Suomen kansasta k
      Maailman menoa
      106
      6143
    4. Persujen kaksoisstandardit: Räsäsen uhkailu paha, Virran uhkailu hyvä

      Tässä taas nähdään kuinka kaksinaamaista porukkaa persut ovat. Mitäs persut tähän?
      Maailman menoa
      45
      5394
    5. Miksette persut irtisanoudu Kirkin lausunnoista?

      Kirkhän muun muassa vaati raiskattuja naisia pidättäytymään abortista ja vaimoja alistumaan aviomiestensä tahtoon. Mik
      Maailman menoa
      84
      5228
    6. Demarikultin uhri kertoo

      Demarikultin uhri kertoo: “En saanut mennä edes suihkuun ilman lupaa” – Seksuaalisen hyväksikäytön uhri kertoo vuosistaa
      Maailman menoa
      60
      5173
    7. Miksi vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa?

      Vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa joka työllistäisi ihmisiä. Miksi? No siksi, että jos vasemmistolainen perus
      Maailman menoa
      40
      5098
    8. Sanna valittiin Euroopan huonoimmaksi pääministeriksi

      Sannan kaudella Suomi oli ainut maa missä bkt laski. Kannattaa huomata, että luvut valitsi Sannan huonoimmaksi. Ihmiset
      Maailman menoa
      27
      4585
    9. Purran vuoro kiihoittua Lepomäen sääristä

      "Ulkoministeri Elina sanoo, ettei muuta pukeutumistaan sen mukaan, kenet tapaa, ja että hän ei suostuisi peittämään kasv
      Maailman menoa
      16
      3457
    10. Vasemmistolaiset paskat eivät nousseet seisomaan kun Akaan kaupunginvaltuusto

      vietti hiljaisen hetken Charlie Kirkin muistoksi https://www.aamulehti.fi/uutiset/art-2000011523016.html
      Maailman menoa
      300
      3370
    Aihe