Jengi ylistää täällä F-Securea, ja et ei ole paha hinta maksaa 5,89 €/kk palveluista. Täh, sehän vittu tekee vuodessa n. 70€! Mä päivitin juuri Panda Titaniumin vuodeksi 35 €, pahus verkossa olis ollu 33.9 €. Panda on toiminut mulla ihan jees yli vuoden, päivittää virustorjunnan päivittäin. Kertokaa nyt mikä siitä F-Securesta tekee niin ylivoimaisen, et munkin kannattais kaivaa lisää euroja virustorjuntabisnekseen?!?!? (palomuurina käytän Zonealarmia, ilmainen)
Panda
Jaro
9676
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Ei se F-Secure oo mikään ylivoimainen.
Se on vaan siinä,että suomalaiset on niin juntteja ja kielitaidottomia.
Sen takia kaikki pitää olla suomenkielellä.
Panda on suomenkielinen!
http://keskustelu.suomi24.fi/show.cgi?category=108&conference=1500000000000007&posting=22000000001044590
Onhan tästä keskusteltu, mutta kun mä en hiffaa mikä esimerkiksi pistää porukan maksaan Elisalle 5,89 €/kk tietoturvasta. Pandasta ei puhuta sanallakaan täällä vaan suitsutetaan F-Securea, joka on tuplaten kalliimpi! Mä väitän, että saan saan Titanium torjuntaohjelmalla ihan samat palvelut kuin esimerkiksi F-Securelta ja kestää vertailun muihinkin palveluiden tarjoajiin. Hinta-laatu suhde on hyvä.
F-Secure Anti-Virus 2003 65€
Panda Anti-Virus Titanium 33,90€
Jos joku pystyy asiallisesti perusteleen, miksi F-Securesta kannattaa maksaa enemmän, niin mä lupaan vaihtaa.
Jos ei pysty, niin mä käsken kaverin pierasta 31 kertaa ja maksan vielä yhden euron jokaisesta! Käytän silloin paljon järkevämmin rahani.
olen käyttänyt pian vuoden.Kevyt , ei vaadi liikaa
koneen resursseja ja useat kansainväliset firmat ja USA:n hallinnonkin osa käyttää Pandaa. Luote-
taan siihen. Infoa tulee päivittäin ja automaattipäivitys. TM:N testissä Pandan raskaampi versio oli paras. Ei tarvii pullistella meidän, kun tiedetään Pandan varmuus!
Saa sellasen kuvan että F-Secundalla on palkattu henkilö joka lukee näitä keskusteluja ja vetäsee sen mainosviestin Elisan kk-maksuisesta tietoturvapalvelusta, koska ihan jokaiseen "mistä antivirus tms" -kyselyyn tulee se sama iänikuinen vastaus suomenkielisestä, autom. päivittyvästä luotettavasta ohjelmasta! Paskan marjat kallishan tuo on kuin mikä.
Lähes kaikki kilpailevien firmojen (Panda, Norton McAfee yms) maksaa vähemmän vuodessa kun
F(uck)-Secure. Sitä paitsi F on todella raskas, itsellä ei ole eikä tule mutta olen monelta kuullut kokemuksia. F-Secure on ainoastaan siitä syystä menestynyt koska se on pääosin suomalaisomisteinen firma. Softien laadulla ei ole mitään kehuskelemisen aihetta, päinvastoin.
ole suomalaisomisteinen firma? Vai onko niin, että sillä on asiakkaita ilman suurta mainostustakin? Ja raskastekoiseksi ei voi sen virustorjuntaa syyttää!
>...Sitä paitsi F on todella raskas...<
-Elisan tietoturvapalveluun kuuluva F-secure 5.41-versio on takuulla yksi kevyimmistä virustentorjunta ohjelmista!
>..itsellä ei ole eikä tule mutta olen monelta kuullut kokemuksia..<
-Minullapa on henkilökohtaista kokemusta kaikista noista mainitsemistasi virustentorjunta ohjelmista.(en ole Elisan enkä f-secureen millään muulla tavoin sidoksissa kuin käytämällä Elisan F-secure tietoturvapalvelua)
Asenappas Elisan tietoturvapalvelu ilmaiseksi koekäyttöön ja kommentoi vasta se jälkeen Elisan tietoturvapalvelua.
Mene tähän linkkiin niin saat Kunnollisen ja suomenkielisen Virustentorjunta-ja palomuuriohjelmiston, eikä tarvitse edes olla Elisan asiakas:
http://www.elisa.fi/index.cfm?t=1&o=113.00&did=1196
ja klikkaa siellä sivulla sinisellä kirjoitettua:
Elisan tietoturvapalvelun asennusohjelma-lausetta,ja avautuu uusi ikkuna klikkaa AVAA niin Elisan tietoturvaohjelmsto alkaa asentua koneellesi ja voit käyttää sitä 30pv ilmaiseksi!!
Kun olet asentanut Elisan tietoturvapalvelun ohjeen mukaisesti, niin soita sitten Elisalle ja sano jotta haluat käyttää jatkossakin koe ajaksi imuroimaasi Elisan Tietoturvaoohjelmaa Puh.0800 93866 soita kuukauden sisällä niin saat salasanan jonka kirjoitat sitten sinne Elisa tietoturvapalvelun sivulle, niin ohjelmaa toimii niin kauan kun maksat sen vajaa 6€/kk maksun ja eka kerralla 8.24€ kytkentämaksun