Rikollinen syyttäjä!

Poliisi epäilee kihlakunnansyyttäjää virkarikoksista. Tapaus liittyy Helsingin huumepoliisi jupakkaan.
3314
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

jos heistä siltä tuntuu. Taitaa vaan olla pukit kaalimaan vartijoina ja oma lehmä ojassa.
Sehän ei välttämättä meinaa mitään vaikka poliisi kuinka epäilisi. Perseelleen tuntuu osa epäilyistä menevä ja pahasti (vrt asekeräilijän juttu).

Äänestä
  • Eikö silläkään sitten ollut mitään väliä kun Helsingin huumepoliisia epäiltiin virkarikoksista? Tosin suurin osa epäilyistä on jo haudattu.

    Äänestä

  • kokoomusmies kirjoitti:

    Eikö silläkään sitten ollut mitään väliä kun Helsingin huumepoliisia epäiltiin virkarikoksista? Tosin suurin osa epäilyistä on jo haudattu.

    Huumepoliisien tutkinta on vasta valmistumassa ja syytteitä tullee iso kasa.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


jälleen kerran. kirjoitti:

Poliisi epäilee kihlakunnansyyttäjää virkarikoksista. Tapaus liittyy Helsingin huumepoliisi jupakkaan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu