Käykö Ruger mk 2:seen myytävät hogue monogrip kahvat Ruger mk 3:seen?
Vastaukset 4
- lisäys....
Niin ja sitten vielä olis yksi kysymys: Kuka maahantuoja näitä hoguen kahvoja tuo Suomeen?
- Jaapatijaa
Kyllä ne sopii, mutta vähän täytyy modata lippaanvapautusnapin osalta. Noissa ainakin tulee tekstin mukaan ohjeetkin mukaan, miten modataan:
http://www.hornetproducts.com/ViewProduct.asp?ModelNumber=HO82060
http://www.hornetproducts.com/ViewProduct.asp?ModelNumber=HO82000
Itse en silti ostaisi Hoguen Monogripiä Rugeriin vaan Volquartzenin Volthanet. Huomattavasti parempi kahva kun Ruger kyseessä.
Suomestahan noita ei kannata ostella. Kannata ulosmitata alhaisen dollarin antama hyöty näissäkin ostoksissa. Täällä hinnat ovat keskimäärin kaksinkertaiset jenkkeihin verrattuna. Joissain aseisiin liittyvissä tuoteryhmissä hinnat täällä ovat jopa moninkertaiset. Lisäksi useimmiten tuotteen saa jenkeistä nopeammin kuin suomalaisen kauppiaan kautta. Jos ei sitten ihan satumaisen sattuman kautta kauppiaalla satu olemaan hyllyssä tuotetta. Tuntuu siltä, että useimmiten ei ole.
Eli: Jenkeistä nopeammin ja edullisemmin.
Suomesta ostetut Volthanet Mark kolmoseen maksavat yli 80 euroa. Jenkeistä Suomeen tilattuna Mark kolmoseen kuluineen n. 40-45 euroa.
Mk II:n Volquartzenit maksavat täällä paikasta riippuen lähes 50 euroa. Jenkeistä 21 euroa 7 euroa postukuluja. Tulleja ja alveja ei noin alhaisista summista mene vielä ollenkaan.
(Volthanet ovat sitten sellaiset, että ne ovat erilaiset Mark II:lle ja Mark III:lle, eikä kannata alkaa modata)
Ainakin Andean ja Brownells toimittavat todella nopeasti Suomeen.- KBolt
Kaikista yli 45€ paketeista menee tulli takuuvarmasti jos paketti tulee EU-alueen ulkopuolelta. 45€ on lahjan/ostoksen maksimiarvo josta siis ei mene tullia.
Siitä lippaan vapauttimen vierestä vain pari milliä esim. mattoveitsellä pois niin se on siinä, aseesta tulee tämän jälkeen huomattavasti "käteen istuvampi"
Asetalo myy ainakin näitä Hoguen kahvoja, hinta n. 30,-
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"
Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va731949Nainen, onko sinussa sitä aitoa feminiinisyyttä jäljellä
Vai onko se jäänyt meikkien, korujen, hameiden ym. alle peittoon? Onko naisellisuutesi aitoa vai opetettua? Jos teet nai3661219- 1411018
Missäs se Miss Suomussalmi luuraa?
Jokin aika sitten eräs myyjätär tituleerasi itsensä Miss Suomussalmeksi. Asiakas oli kuulemma Tokmannin kassalla todennu23991- 89695
Päälle hautaus?
Hautauksissa puhutaan päällehautauksista jos vaikka mies on kuollut ensin ja vaimo 20 vuotta myöhemmin! Todellisuudessa107679- 44665
Voisit nainen joskus vastata minulle
Ja antaa jotain itsestäsi. Pientä tunnistetta ja juttua itsestäsi ja meistä. Kannustan.63652- 59635
- 58580