IHC tai vastaava kotiautomaatiojärjestelmä

Onko kukaan valinnut esim lexel IHC järjestelmää tai Aptuksen kotiautomaatiojärjestelmän.
Voisitteko hieman kertoa kokemuksista?


Itse olisin ainoastaan kiinnostunut valojen ohjauksesta, nämä järjestelmät olisivat sitten helpommin jälkeenpäin lisättävissä(hälytys jne)
1507
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Itse katselin IHC:n vehkeitä, mutta nehän olivat aivan järettömän kalliita... Samalla hinnalla saa teollisuuskäyttöön tarkoitettua automaatio kamaa, joka on huomattavasti "järeämpää".

Äänestä

Kommentoi aloitusta


M_K kirjoitti:

Onko kukaan valinnut esim lexel IHC järjestelmää tai Aptuksen kotiautomaatiojärjestelmän.
Voisitteko hieman kertoa kokemuksista?


Itse olisin ainoastaan kiinnostunut valojen ohjauksesta, nämä järjestelmät olisivat sitten helpommin jälkeenpäin lisättävissä(hälytys jne)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu