Jouduin eräs kerta ulkomaalaisen pojan käsiin ja
mut melkein raiskattiin,pääsin karkuun,jouduin paniikkiin ja itkin kaverille joka vaan nauro..ja vähitteli asiaa....
ja se satutti,onko tuo todellinen ystävä? Miten saada tämä poika vastaamaan teostaan? pelkään...
mut melkein raiskattiin,pääsin karkuun,jouduin paniikkiin ja itkin kaverille joka vaan nauro..ja vähitteli asiaa....
ja se satutti,onko tuo todellinen ystävä? Miten saada tämä poika vastaamaan teostaan? pelkään...
Vastaukset 7
Vanhimmat
teet ilmoituksen poliisille. Heti ja viipymättä, se on ainoa keino jolla saada tekijä edes jonkinlaiseen vastuuseen teostaan. Sinulle nauranut ystävä ei kuulosta aidolta ystävältä, tapauksesi on traumaattinen ja tarvitsisit tukea. Soitapa mm auttavaan puhelimeen, seksuaalista väkivaltaa kokeneille on koko joukko auttavia puhelimia,suosittelen, etsi netistä hakusanalla niin löydät omanpaikkakuntasi lähimmän auttavan tahon, he tukevat ja neuvovat mm rikosilmoituksen teossa. Tuosta rienaavasta viestistä tuossa yllä,älä välitä,tein jo ilmoituksen siitä,kaheleita piisaa, olkoot omassa arvossaan. Et ole yksin, minä lähetän roppakaupalla voimia sinulle! :)
Luuletteko että joku ulkomaalainen saataisiin vastuuseen teoistaan tässä maassa.
Jos menet ilmoittamaan niin sitten sossut tulee ja sanoo että se ulkomaalainen on uhri et sinä...
Ja jos väitätte että liioittelen VITTU LUKEKAA LEHTIÄ.
Saatanan koirat pääsee ku koirat veräjästä.
En ole viellä mennyt poliisin juttusille,,,kaikista vaikeinta tässä on se että
todisteita ei ole...vaan ehkä noi likaset jäljet kaulassa...on hirveetä tajuta kuinka nykyään välttelen jopa miespuolisia kavereitanikin..
pelkää vaan niin paljon.
Haluaisn tutustua ihmisiin jotka ovat kokeneet tämä saman..niin he huomaisivat,kuinka paljon yhteistä meillä tosiaan on.
Olen sitä mieltä, että ainoostaan ihmiset jotka ovat itse kokeneet saman voivat ymmärtää täysin sen tuskan ja häpeän mitä on kokenut.
Mun oma isä naureskeli koko hommalle ja sanoi, että hän tykkäis, jos joku nainen raiskais hänet.
Mummoni vain tuhahti "Kyllähän sitä monia naisia on raiskattu" vähätteli kokemaani.
Ainoon okean ja kunnon tuen olen saanut naisilta jotka ovat itse kokeneet saman (mm.äitini), edes psykologi (nainen) ei osannut ymmärtää mua, vaikka on "ammattilainen".
En koskaan enään saa "puhtauttani ja viattomuuttani" takaisin olen ja tulen aina olemaan epäluuloinen miehiä kohtaan enkä usko, että katkeruus häviää ikinä täysin.
Jos tämä tapahtuisi nyt, niin en välttämättä tekisi rikosilmoitusta, sillä se oli kuin toinen raiskaus kaikki tutkimukset ja epäilyt sekä juoruilut, tuntui, että kaikki tiesivät mitä mulle on tapahtunut pienintä yksityiskohtaa myöten, en ole tarpeeksi vahva.
Se äijä sai 2 vuotta kaksi kuukautta vankeutta.
Yhden kerran olen nähnyt sen kaupungilla hänen istuttuaan tuomionsa ja hän huusi mulle "tuu tänne, en mä tee sulle pahaa!"
Sen silmistä kuitenkin näin, ettei kaikki ole kunnossa ja juoksin karkuun.
Saan pelätä niin kauan kuin se äijä elää, että se kostaa mulle istumisensa, en ole vapaa ennenkuin se kuolee.
Kaikista pahinta on huomata itsessään, ettei tunne vihaa vaan ennemminkin sääliä.
En ole koskaan tuntenut vihaa sitä äijää kohtaan, vaikka se yritti tappaa mut ja otti väkisin, säälin häntä.
Tuo saa aikaan sen, että alan epäilemään itseäni, että oliko se tapaus sittenkään, niin kamala, kun en tunne vihaa, mutta oli se, sen todistaa kaikki lääkärinlausunnot ym.
Kuitenkin olen sitä mieltä, että sun kannattaa tehdä rikosilmoitus, sillä jos raiskaa kerran raiskaa toisenkin.
Yritä olla vahva ja ottaa asia esille, vaikka varmasti monet kerrat tulet katumaan sitä, mutta lopulta se kuitenkin kannattaa.
Itse yritän vakuutella itselleni, että se on hyvä, että tein rikosilmoituksen, sillä muuten joku muu tyttö olisi voinut päästä hengestään tämän paskiaisen mielitekojen vuoksi.
Voimia sulle!
Anna mennä ja tee vain tee ilmoitus epäillystä raiskauksestas. Liian monet ulkomaalaiset miehet vetoaa heti rasismiin jos niistä valitetaan.
Etsi kunnollinen suomalainen mies joka ymmärtää sinua, niitäkin löytyy usko pois.
Helliä suukkoja halauksia sinulle ja aurinkoa elämään.
Muta kun meidan kultuurissa naiset olla kakka jalkojen alla ja eivät saa sano mitaa. Mina tulla tänne ja pelkä kauheastisotaa vaimot 10 jäädä kotimaahan. Taalla nainen houkutta pane parru perää liian vähä vaate. Minä jarkutty ja kiihottua ja ei olla mun syy. Me olla niin vaarin yummarrettyjä ja meita ei pida leima...
Ulkomaalaista syntyperää oleva mies raiskasi...
ja kerro rohkeasti asiasta muille,tyyppi on luultavasti yrittänyt raiskata muitakin ja kukaties onnistunutkin.
Esimerkin voima voi houkutella toisia uhreja tekemään ilmoituksen ja silloin nilkki on kiikissä...