hinnat alkoi

mietityttämään

Tosiaan olemme kultani kanssa ajatelleet joko ohutta kultaista "perus"kihlasormusta tai vastaavaa hopeista. Minkä hintaisia sormukset oikein nykyään ovat? Lehdistä yms kun katselee niin näkee vain niitä hienoja koristeltuja sormuksia mitkä eivät minua kiinnosta.. Osaako joku sanoa noin about..?

3

955

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • alkaen

      siinä 70 e/kpl jopa, mikäli hankkii ihan perusjutut (2 mm, mikä kyllä aika ohut, itse en uskaltaisi ihan sellaista ettei väänny, tuota kun on tarkoitus käyttää pitkään:)

      Me ostimme valkokultaa, olisko miehelle ollut 5-6mm, sileä pinta, n. 160e, ja itselleni n.3-4mm, 130e.
      Kannattaa kiertää ainakin muutama liike, hintataso kun vaihtelee reippaastikin. Onnea hakuun:)

    • ;)ostettu jo

      Itse ostimme viimelauantaina 3mm levyiset sileät sormukset molemmille alennuksen kera yhteishinta oli Optikolta 220 euroa, johon sisältyi myös kaiverrukset. Sormuksen hinta riippuu tietysti myös sormuksen koosta.

    • ajankohtaista kohta:)

      Vanhoja ja rikkinäisiä tai muuten vaan sellaisia kultakoruja vaihdossa, joita et enää käytä, mutta lojuvat piirongin perällä tyhjänpanttina. Me haettiin vaimovärkin kanssa sormukset viime viikolla ja pari tylsää riipusta, sekä kaksi kolhiintunutta sormusta annettiin vaihdossa romukultana. Hinta putosi noin. 60 €, eli hintaa jäi satasen pintaan parille:)

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomalainen tutkimus paljasti oudon asian vasemmistolaisista - he häpeävät itseään

      Kyllä, asia on faktaa. Suomalainen tutkimus osoittaa, että vasemmistolaisina itseään pitävät kansalaiset häpeävät itseää
      Maailman menoa
      241
      4723
    2. Sosialismia Tampereella: Virallinen ilmiantolinja avautuu kaupungissa

      Nyt siis mennään mansessa ihan justiinsa samaan malliin kuin entisessä Neuvostoliitossa, jossa saattoi ilmiantaa naapuri
      Maailman menoa
      455
      3393
    3. Tätä et nähnyt tv:ssä: Frederik paljastaa - Totuus "haisevasta jäynästä" pehtoorille Farmilla

      Frederik veti ns. herneen nenään ja päätti kostaa pehtoorille. Mitäs mieltä olet Frederikin "aamutoimista"? Lue jutt
      Tv-sarjat
      15
      2388
    4. Ellen Jokikunnas paljastaa kyynelehtien Ralph-pojasta: "Apua..."

      Ellen Jokikunnaksen ja hänen puolisonsa Jari Raskin perheestä ja taloprojektista Italiassa kertova Unelmia Italiassa -sa
      Suomalaiset julkkikset
      23
      2031
    5. Oho! Vappu Pimiä teki "röyhkeän" teon - Onko sopivaa paljastaa tämä MasterChef-sarjasta?

      Vappu Pimiä on astunut MasterChef Suomi -keittiöön ja liittynyt ohjelman legendaariseen tuomaristoon Helena Puolakan ja
      Tv-sarjat
      9
      1273
    6. Kuhmossa rallit alkoi ennen aikojaan

      Paettiin polliisia törkeästi? Se tuo rallikiima on näemmä saavuttanu paikalliset tommi mäkiset kiljupäissään auton rat
      Kuhmo
      28
      1169
    7. Mun kaikkialta häviäminen

      Ei liity sinuun. Muista se. ❤️ Mua kiusataan enkä mä enää jaksa.
      Ikävä
      74
      1083
    8. Kaste tulisi tehdä apostolisella tavalla Ap. t. 2:38 mukaan

      Apostolit eivät kastaneet kolminaisuuden nimellä vaan Jeesuksen alkuperäisen käskyn mukaisesti: Ap. t. 2:38 Niin Pietar
      Kaste
      69
      1045
    9. Inhottaa ajatus siitä

      Miten monia olet pannut.
      Ikävä
      79
      1044
    10. Onko teillä

      minkä tyyppisiä seksifantasioita kaivattunne kanssa?
      Ikävä
      54
      956
    Aihe