Suomi24 Chat- säännöt puutteellisia

daemonfleps

Chatin sääntöjä selaillessa huomasin ettei Caps Lockin käyttöä määritelty kunnolla, käsketään käyttää isoja kirjaimia harkitusti, joidenkin harkinta kyky ei ole sitä parasta luokkaa, joten täydennyksiä tähän sääntöön. Esimerkiksi "Toistuva isojen kirjaimien käyttö, voi johta bannaamiseen".

Suomessa vallitsee Demokratia, johon kuuluu tasa-arvo, tasa arvon nimissä myös chatin valvoja eli Sheriffi tulisi voida myös hiljentää. Mutta käyttäjää pystyttäisiin silti huomauttamaan siitä jos hän on rikkonut sääntöjä.

Chat- huoneeseen saapu nimimerkki joka on vastoin sääntöjä. Sheriffi puuttuu rikkeeseen ja sanoo "nikki vaihtoon heti"- mutta aikaa on poistua huoneesta 2-3 sekuntia sitten tulee bannausta, hieman enemmän aikaa poistua tuohon hommaan, sillä noin on käynyt monesti mitä olen huomannut. Tai sitten bannataan vain suoraan.

Toivottavasti Suomi24 korjaavat nämä puutteet, sillä nyt tämä ei ole tasa-arvoista eihän?

2

705

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Seriffin mykistys toimii näin:


      Valitset seriffin listasta ja kirjoitat /torju

      Tai

      Kirjoitat /torju ja seriffin nimi

      • daemonfleps

        Sheriffiä ei voi hiljentää. Kysyin asiasta ja yritin, ei onnistu.


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ensi kesänä

      Näin kesän viimeisenä minuutteina ajattelen sinua. Olisiko seuraava kesä "meidän" kesä? Tänä vuonna ei onnistuttu, mutta
      Ikävä
      66
      3402
    2. Tukalaa kuumuutta

      Tietäisitpä vaan kuinka kuumana olen käynyt viime päivät. Eikä johdu helteestä, vaan sinusta. Mitäköhän taikoja olet teh
      Ikävä
      46
      3222
    3. Anne Kukkohovin karmeat velat ovat Suomessa.

      Lähtikö se siksi pois Suomesta ? Et on noin kar? mean suuret velat naisella olemassa
      Kotimaiset julkkisjuorut
      127
      2850
    4. Sinä, ihastukseni

      Mitä haluaisit tehdä kanssani ensimmäisenä?
      Ihastuminen
      46
      2579
    5. Tiedät ettei tule toimimaan.

      Mielenterveys ei kummallakaan kestä.
      Ikävä
      31
      1973
    6. Okei, myönnetään,

      Oisit sä saanut ottaa ne housutkin pois, mutta ehkä joskus jossain toisaalla. 😘
      Ikävä
      27
      1860
    7. Onko kaivatullasi

      himmeä kuuppa?
      Ikävä
      48
      1646
    8. Mihin hävisi

      Mihin hävisi asiallinen keskustelu tositapahtumista, vai pitikö jonkin Hannulle kateellisen näyttää typeryytensä
      Iisalmi
      87
      1525
    9. On jo heinäkuun viimeinen päivä.

      En taida nähdä sinua koskaan.
      Rakkaus ja rakastaminen
      39
      1340
    10. Et siis vieläkään

      Et ilmeisesti ole vieläkään päässyt loppuun asti mun kirjoituksissa täällä. Kerro ihmeessä sit, kun valmista 😁 tuskin k
      Ikävä
      39
      1321
    Aihe