Tyhmä

Käykö Turkissa enää vanhat liirat, löysin kaapin kätköistä 500 000 liiraa, paljonko olisi euroissa 25?
Olen lähdössä Turkkiin ensikuussa.
3969
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Rahauudistuksessa otettiin 6 nollaa pois,eli yksi miljoona on nykyään yksi liira.500 000 on karkeasti 25senttiä,joten menetys ei ole suuri.Luulen,ettei kelpaa enää maksuliikenteessä,en ainakaan ole vanhaa rahaa nähnyt pariin vuoteen liikenteessä.Hauskaa matkaa kuitenkin!

Äänestä

enää valitettavasti..

Äänestä
  • Kokeile vaihtaa niitä Turkissa joko pankissa tai rahanvaihtopisteessä.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kysymykseni kirjoitti:

Käykö Turkissa enää vanhat liirat, löysin kaapin kätköistä 500 000 liiraa, paljonko olisi euroissa 25?
Olen lähdössä Turkkiin ensikuussa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu