Vaipparoskis

Jos jollakulla on tollainen härveli käytössään, niin innolla ottaisin kokemuksia vastaan?! Onko hintansa väärti, pitääkö siis tosiaan hajut sisällään?

Paljonkohan ne lisäkasetit mahtaa maksaa, kun en löydä niille hintaa netistä enkä lehtimainoksista (liikkeessä ei olla vielä käyty) ja montako vaippaa mahtuu aina yhteen kasettiin? Onko siis täysi esim. yhdessä päivässä, jolloin ainakin pidemmän päälle hinta kipuaa varmasti taivaisiin..

Eli tosiaan kokemuksia kaivataan, sekä puolesta että vastaan! Kiitos
93483
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

"Vuoden turhakkeksi" eli turhimmaksi tuotteeksi markkinoilla pari vuotta sitten. Saman arvonimen on saanut mm. sähköinen nenänkarvan poistaja.

Äänestä
  • Siltä se kieltämättä vähän kuulostaakin (paitsi jos ihan oikeasti toimii), mutta mies innostui kovasti kun kerroin että tollasiakin olisi olemassa :)

    Äänestä

ollut jo vuoden ja olen ollut tyytyväinen siihen. Itse ei sitä hommattu vaan saatiin lahjaksi. Kasetit maksaa noin 10 euroa kpl ja meillä kestää yleensä yksi kasetti varmaan kuukauden päivät kun siihen laitetaan vain kakkavaipat. On ollut meillä käytännöllinen kun ei sitten tarvitse joka päivä roskista kiikutta ulos. Mahtuiskohan tuohon roskikseen noin 20 vaippaa.

Äänestä
  • Eli ei se loppujen lopuksi mikään kamala raharosvo ole hyötyihin nähden. Lähinnä juuri niille kakkavaipoille ollaan itsekin ajateltu ettei tarvitsisi joka päivä roskiksia tyhjentää.. Kiitos tiedoista!

    Äänestä

Eilen kävin kiertelemässä kauppoja ja tekemässä vielä viimeisimpiä hankintoja vauvan tuloa varten, niin olikin tuo vaipparoskis tarjouksessa niin pakkohan se oli sitten kotiin kantaa :D

Ainakin tuolla liikkeessä lisäkasetit maksoi 11,90€ ja kolmen paketti oli n.22€ (mutta näitä oli ainaskin nyt vaan isompaa kokoa)

Äänestä
  • Jos täysimetät puolivuotiaaksi, kuten suositukset ovat, niin eipä tuolla ole vielä aikoihin käyttöä. Vasta, kun kiinteät tulevat käyttöön, alkaa se kakkakin haista(!) :)

    Mukavaa loppuodotusta

    Äänestä

  • meillä on kans kirjoitti:

    Jos täysimetät puolivuotiaaksi, kuten suositukset ovat, niin eipä tuolla ole vielä aikoihin käyttöä. Vasta, kun kiinteät tulevat käyttöön, alkaa se kakkakin haista(!) :)

    Mukavaa loppuodotusta

    Ei ole kyllä aikomustakaan (täys)imettää puolivuotiaaksi asti, mutta hyvä tietää. Kiitos!

    Äänestä

Hankin, koska hoitopoyta 2. kerroksessa, eika jaksa joka kerta kakkavaippaa alkaa raahata alakertaan ja siella roskikseen ja roskis roskikseen.

Eli, ei todellakaan ole mikaan turhake. Turhakkeeksi varmaan sanovat ne, jotka asuvat pienessa asunnossa, roskis kadenulottuvilla ja talon roskis heti ovenpielessa ;-)

Ja, kylla imetetyn vauvan kakkakin haisee, hajuaistien herkkyydessa on tietenkin eroja.

Äänestä
  • Ainakaan itse en ole vielä tavannut yhtäkään vauvaa, jonka kakka ei haisisi ;) Tottakai siihen varmasti tottuu(/turtuu?!?), mutta kyllä se vaan kuitenkin aina haisee ainakin minun nenään :D

    Meillä omakotitalo niin sitä talon roskista ei ole noinkaan lähellä ;) eikä ulkonakaan viitsisi seisottaa haisevia vaippoja pitkiä aikoja niin siksi hankittiin vaipparoskis.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


evian kirjoitti:

Jos jollakulla on tollainen härveli käytössään, niin innolla ottaisin kokemuksia vastaan?! Onko hintansa väärti, pitääkö siis tosiaan hajut sisällään?

Paljonkohan ne lisäkasetit mahtaa maksaa, kun en löydä niille hintaa netistä enkä lehtimainoksista (liikkeessä ei olla vielä käyty) ja montako vaippaa mahtuu aina yhteen kasettiin? Onko siis täysi esim. yhdessä päivässä, jolloin ainakin pidemmän päälle hinta kipuaa varmasti taivaisiin..

Eli tosiaan kokemuksia kaivataan, sekä puolesta että vastaan! Kiitos

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu