Miten saisin exältä pois omat henkilökohtaiset paperit, kun hän ei ole halukas niitä edes etsimään. Tiedän, että ne ovat hänellä. Erosta on kulunut jo yli 3 vuotta ja hän on ollut koko ajan haluton mihinkään yhteistyöhön.
mikä neuvoksi?
YH:t kunniaan
4314
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
oppimaan naiselle sopivaa käytöstä.. mies päättää kun lapsi hankitaan..sanonko miksi yh:ta sanotaan paremmissa piireissä??
Ja mitenkähän toikin liittyy kysymykseeni? Tuollaisen henkisesti sairaan ihmisen ei kannata ottaa kantaa muiden asioihin.
Kyllä..mies päättäköön hankitaanko lapsi vai ei (asioista voi aina tinkiä;), mutta jos tämä samainen mies ei osoittaudu arvoisekseen tehtäväänsä, silloin nainen päättäköön alkaako yksinhuoltajaksi vai ei!
Ja sille sinä et voi mitään!
Mitä mieltä olet muuten yhteishuoltajuudesta, sehän ei ole yksinhuoltajuutta? Yhdessä,erikseen mutta yhteisymmärryksessä?
Mitä siitä sanotaan "piireissä"?
samalla miksi kutsutaan yh-isää?