koneessani on Comodo firewall pro palomuuri ohjelma. Olisiko jotain muuta mutta suomenkielistä olemassa? Wintoosan oma ei toimi koneessani vaikka käyttis on XP
palomuurista
kyselisin
4328
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
http://www.zonealarm.com/store/content/company/products/znalm/freeDownload.jsp
sieltä klikkaa oikean reunan zonealarm firewall-painiketta niin voi ladata pikku softan, jolla onnistuu varsinaisen zonealarm-ohjelman lataus.
sit vaan valitset käyttiksen (winxp) ja sitten "download only" ja sitten kansion mihin haluat ladata (browse) ja siitä se etenee kuin juna! :)
... asentaakin latauksen jälkeen ynnä antaa asetuksia. Asetuksia ei kannata asettaa liian kireiksi, että pääsee edes jonnekin.
ole asentanut SP 2:sta. Muutenkin ei toi Wintoosan Firewall ole oikeen mistääa kotoisin. Asenna Zone Alarm ja virustorjunnaksi AVAST. Zonessa oletukset riittää ja AVASTissa on pakkorekisteröinti, itselläni molemmat ja olen tyytyväinen. No jos et haluu AVASTia niin toinen ilmainen virustorjunta olis AVG, sekin on OK. Hae tuolta
http://www.download.fi/
muutakin mukavaa ja tarpeellista...
Hauskaa Juhannusta.
On kyllä SP2 ja avastikin löytyy. ja kiitos vinkistä, zone alram asennettu. On loogisempi kuon toi comodo. Jussia kaikille