Terve, osaisiko joku sanoa, että voiko Siljalta varata A-luokan hytin 5:n hengen perhe? Lapset 1v, 3v ja 7v. Siljan hyttikuvauksissa lukee että 2-4:lle henkilölle, mutta koskisiko tuo vain aikuisia. Kiitos paljon etukäteen
Perheristeily Siljalla (Hki-Sto-Hki)
5:n hengen perhe
5848
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Vauvalle ei tule erillistä nukkumapaikkaa. Tietysti pitää vähän miettiä, miten lapset sijoittelette, kun on kaksi alapetiä, jotka saa yhdistettyä ja sitten yläpedit. Vauvansänkyjäkin saa, toisaalta voi hytti mennä ahtaaksi.
Mutta jos hiukan lisämukavuutta kaipaatte suosittelen perhehytin varaamista. Tilaa hiukan enemmän ja kaikille löytyy mukavasti oma vuodepaikka. Myös jääkaappi lisäetuna =).
Kunnioitan, jos te vanhemmat jaksatte tuolla kokoonpanolla lähteä tuolle matkalle... 1 ja 3 v eivät saa tuosta matkasta yhtään mitään. Ne vain nukkuvat ja vähän syövät.
Hintaa reissullenne tullee Siljan kesä-hintatason tuntien vähintään 1000 euroa (jos otatte perhehytin). Sillä rahalla saisitte suomessa luxuspäivät missä tahansa hotellissa tms.
ainakin jo 2-vuotiaskin on tykännyt käydä laivalla, leikkipaikassa viihdytään pitkät tovit ja sitten uimassa, kannella on mukava olla jos on hyvä ilma. meillä myös pienempikin lapsi ja laivalla on tosi helppoa matkustaa lapsiperheen kanssa kun ei tarvii lähtee erikseen minnekään vaan kaikki löytyy laivasta, no kukin tyylillään...
No tuo 3v on viikkoa vaille 4-vuotias joten hänelle ohjelmaa kyllä laivalta löytyy kun kaverina vielä isosisko jonka kanssa voi leikkiä. Jos otamme tuon A-hytin tarjoushinnalla niin hintaa tulee aamupaloineen noin 250e ja kun kyseessä on 2vrk niin ei hinta nyt niin järin suuri ole.