gallup tuntipalkka

Kertokaa paljonko on sinun tuntipalkkasi siivoojana?

Minulle maksetaan 8.50e/tunti. Alussa se tuntui ihan ok:lta, mutta onkohan se ehkä kuitenkin liian vähän!
334244
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 33

Vanhimmat

8,72e/h ja välillä tuntuu kyllä liian pieneltä

Äänestä

Kipa 8,41 ja Mara 9,23.Yleisistä alueista huonompi,kerrostunneista parempi palkka.Peruspesuista 8,41.Lisäksi Kipaan hirmusuuri ikälisä 0,10 e.Kyse hotellisiivouksesta.

Äänestä

heinäkuun alusta 8.54 euroa.

Äänestä

9,38, kyllä sillä tälleen yksistään elelee, illat ja sunnuntai lisät päälle aina extraa!

Äänestä
  • kerroshoito 9,12...!!

    Äänestä

  • 9,47/tunti.

    Äänestä

10.46e /h. toimistosiivousta.

Äänestä
  • 7.62€/ tunti
    Taitaa olla pohjalukemia..

    Äänestä

  • huhhuh.. kirjoitti:

    7.62€/ tunti
    Taitaa olla pohjalukemia..

    7,55 minimipalkkaa toimisto siivous ei paljoa naurata yli 8 eurolla tulisin jo hyvin toimeen

    Äänestä

palkka 7,62!!!

Äänestä

mulla 10.94.

Äänestä

7.60/h..eli täysin pers**stä..etsin koko ajan parempi palkkaista siivoustyötä. Tosin pieni paikkakunta, työt harvassa.

Äänestä

8,52e/h...liian vähän sekin, niiku kaikilla saman alan työmyyrillä!

Äänestä

8,74 ja olen vieläpä (omasta toiveesta) osa-aikaisena, joten tilipussi on ihan järjettömän pieni. Aattelin piakkoin pyytää palkankorotusta, josko pomo siihen suostuis.

Äänestä
  • korvausta menetetystä vapaa-ajasta 10.97€/h. Vajaan kk:n ollut tässä duunissa. Olen ihan tyytyväinen;)

    Äänestä

  • En ole tuntipalkkaa laskenut, mutta kuukausipalkkani kunnalla on 1756,26.

    Äänestä

nuo yli 10e/h sisältävät kokemus ja ikälisiä muuten ei tuollaisia palkkoja ole kuin unelmissa.

Äänestä
  • ainakaan minulla. Liki 11 eussia tunti ja helpolla.:)

    Äänestä

  • sisällä kirjoitti:

    ainakaan minulla. Liki 11 eussia tunti ja helpolla.:)

    provoilet

    Äänestä

  • Mulla on reilusti yli kymppi, eikä vielä mitään lisiä. Muilla on varmaan vaan niin huonosti asiat :D

    Äänestä

  • senkin...... kirjoitti:

    provoilet

    valehdella. Miksi valehtelisin? Työhaastattelussa kysyttiin, että paljonko haluat meidän maksavan sinulle? Vastasin siihen, että yhdentoista euron pintaan tuntuisi kohtuulliselta. Haastattelija tuumasi sen kuullostavan realistiselta toiveelta. Kieltämättä tilipäivänä tuntuu ruhtinaalliselta edellisiin tilipäiviin verrattuna, kun riistofirmat hennoivat maksaa alle 8€/h ja aina sai juosta persesuoli pitkänä. Mutta kaikesta huolimatta hyvää juhannusta kaikille.

    Äänestä

9,20/h lisät (oksennus, piirustukset ym.....)

Äänestä

Pitää nyt laittaa tänne yks tämmönenkin..
Eli reilussa 20e/h liikutaan.
Ikkunanpesuja ja vahauksia teen.

Sellasta 30-50e/h alv. laskutusta tuotan yritykselle. Josta toki omistan osan.

Eli kannattais hakeutua ep hommiin.

Äänestä
  • yli 20 e/h. Poikkeuksia voi toki olla jos keikka on myyty järjettömillä hinnoilla, mutta...

    Äänestä

  • tuskin tienaa kirjoitti:

    yli 20 e/h. Poikkeuksia voi toki olla jos keikka on myyty järjettömillä hinnoilla, mutta...

    Jos osaa esim. pestä ikkunaa sillei suht ripeesti, niin kyllä siinä pitäis 2500-3000 e/kk tienata vähintään.

    Mutta niihän se taitaa mennä, että isommat firmat ei maksa sellasia liksoja että niissä ammattilaiset viihtyis. Vaan alan osaajat tekee hommia pienemmissä firmoissa joilta isot sitten suht kalliilla ostavat työt.

    Äänestä

Minulla on koulutus 20 vuotta työkokemusta,
Alku palkka oli 6,69 yksi kälynen ikälisä,nyt se on noussut hieman yli 8 euroon.
Kysynkin teiltä että mistä paikasta noin kovia liksoja saa?
Itse olen RTK.lla eikä ko.puljussa moisia liksoja saa kun perseennuolijat!
Että kenelle täytyy antaa että palkalla tulee toimeen?

Äänestä
  • Kunnan hommissa joku 9.50 tunti ja kuukausi palkkaa saadaan eli 1600,88 ekee kuussa

    Äänestä

Missä Helsingissä voi tienata yli kympin tuntipalkkoja???!!!

Äänestä
  • 1500-1700 €/kk

    Äänestä

  • Seurella kirjoitti:

    1500-1700 €/kk

    vaan se uusilla aloittavilla työntekijöillä noin 1489,09e/kk -miinus verot. Palmian edeltäjät maksoivat paremmin joten vanhemmilla työntekijöillä (talossa pidempää töissä olleilla) on usein parempi liksa vaikka siitä vähentää mahdolliset lisät pois.

    Äänestä

  • Seurella kirjoitti:

    1500-1700 €/kk

    ei töitä ole niin paljoa että kuukausipalkka tulis täyteen. maksimissa seurella 700-800/kk, jos koko ajan ruinaa töitä. Paljon huonompiakin kuukausia on. Kesät on esim. 0 tuntia. Ja siis koskaan ei tiedä onko ensi kuussa 5 t vai 50 t töitä. Joten eipäs jymäytetä hyväuskoisia.

    Äänestä

Mulla tuntipalkka 6,86 ekua ja opistoasteen koulutus sekä 38 vuoden kokemus, mutta nyt harjoittelua neljä kuukautta.

Äänestä
  • ja palkka 1500e/kk
    Laitoshuoltajaksi valmistuin juuri. Eli 9.2e tunti näyttää olevan.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


tuppaa olemaan kirjoitti:

Kertokaa paljonko on sinun tuntipalkkasi siivoojana?

Minulle maksetaan 8.50e/tunti. Alussa se tuntui ihan ok:lta, mutta onkohan se ehkä kuitenkin liian vähän!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu