heips.
Pohdiskelen tässä työpaikan vaihtoa ja mietin että minkälainen palkka on keittäjällä/suurtalouskokilla?
Tällä hetkellä työskentelen sairaalan keittiössä ja meno alkaa olla sellaista että paikanvaihdos olisi tarpeen..
Eli kokemuksia/tietoja erillaisista paikoista (amica, Palmia ymm ) otetaan mielenkiinnolla vastaan :)
minkälaista palkkatasoa..?
9
3052
Vastaukset
- kokkina
11e tunti lisät!
- helsingin kaupungin paikat
Ruokapalveluesimies, kiertävä
Tehtäväkohtainen palkka: 1639,87€ kiertävän lisä
Kokki, Kontulan vanhustenkeskus
Tehtäväkohtainen palkka: 1539,87 mahdolliset lisät (viikonloput)
Sopimusala: KVTES Kunnallinen yleinen virka- ja työehtosopimus
Työaika: 38.15 h/vko, noin 7.00-17.15 välisenä aikana - maksetaan
11,30 h tällähetkellä, työskentelen suurtalous kokkina. Tietääkseni amica, sodexho ja katri antell maksavat tästä paljon parempaa palkkaa.
- ennen amicalla
saat hyvän palkan, ei amicalla makseta hyvin, suurtalouskokin palkka 9.80 euroa tunti 6 vuotta kokemusta, kinumalla sain palkan korotuksen 10,50 tunti,
- Suirro
ennen amicalla kirjoitti:
saat hyvän palkan, ei amicalla makseta hyvin, suurtalouskokin palkka 9.80 euroa tunti 6 vuotta kokemusta, kinumalla sain palkan korotuksen 10,50 tunti,
Mun tilinauha näyttää tuntipalkaksi amicalla 15,10e, mutta mä en ole ihan suurtalouskokki vaan teen edustusruokia. En kuitenkaan ole esimies.
- tietoa ;(
factaa
- Tympiintynyt
tietoa ;( kirjoitti:
factaa
Palkka riippuu paljon myös siitä onko paikalla anniskeluoikeudet. Eikä Antellinkaan palkat mitkään hyvät ole, ei edes useiden vuosien jälkeen.
- kokki kolmonen
Suirro kirjoitti:
Mun tilinauha näyttää tuntipalkaksi amicalla 15,10e, mutta mä en ole ihan suurtalouskokki vaan teen edustusruokia. En kuitenkaan ole esimies.
Tuo kuullostaa helvetin hyvälle
- Tympiintynyt
ei maksa :(
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 753597
- 622694
- 812637
Hei........
Pelkkä sun näkeminen saa mut hymyilemään pitkin iltaa. Oot niin 🤩😘 Edellinen poistettiin.582418Mitä sanoa pituudeksi näillä mittaustuloksilla?
Jos jossain tarttee ilmoittaa pituus sentin tarkkuudella? Mitattu neljästi virallisesti ja mittaustulokset on olleet 1922353Poliisi: Kymmenhenkinen pohjalaisperhe ollut vuoden kateissa kansainvälinen etsintäkuulutus Poliis
Poliisi: Kymmenhenkinen pohjalaisperhe ollut vuoden kateissa – kansainvälinen etsintäkuulutus Poliisi pyytää yleisön apu2572184- 431922
- 441769
Mä en jaksa suojella sua enää
Oot osa mun tarinaa ja ensirakkaus 🩷🌈 Olisiko niin kauheata, jos muutkin ystävämme tietäisivät? Se on jo niin vanha ”t151491EU:n uusin idea - jatkossa joudut tunnistautumaan kun katsot PORNOA!
"Pornon katsominen muuttuu täysin Euroopan komissio on kehittänyt sovelluksen, jolla internetin käyttäjä voi todistaa p1491418