Kirjanpitäjien ja pääkirjanpitäjien palkat

Moro,

Mitä kirjanpitäjät ja pääkirjanpitäjät tienaavat, kertokaa omat kokemuksenne.

Itse olen tittelillä kirjanpitäjä ja tienaan 2800 euroa, olen merkonomi runsaan kolmen vuoden kokemuksella.
61805
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

kakstonnia ja pari euroo päälle.

Äänestä

täällä 12 vuotta kokemusta, KTK ON ja palkkaa 2150 e /kk puhelin tietokone (="aina töissä") 1000 e edestä saa mennä kursseille per vuosi.,..

Äänestä

ja koulutuksella palkka 2100 €/kk. PK-yrityksen kirjanpitäjänä pikkukaupungissa kaukana pääkaupunkiseudulta.

Äänestä

Lyhyesti vastattuna: saat olla erittäin tyytyväinen palkkaasi. Pidä pallistasi kiinni.

Äänestä

Pääkaupunkiseudulla olen töissä, keskisuuri yritys. Työmäärä kohtuullinen, en tee juurikaan ylitöitä, joten tyytyväinen olen...

Äänestä

Minäkin merkkonomi ja kolmen vuoden kokemus tilitoimistossa kirjanpitäjänä.. palkka 2000 egee. Oletko tilitoimistossa töissä? pk-seudulla? Itse en ole pk-seudulta.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


tahtoo ison palkan kirjoitti:

Moro,

Mitä kirjanpitäjät ja pääkirjanpitäjät tienaavat, kertokaa omat kokemuksenne.

Itse olen tittelillä kirjanpitäjä ja tienaan 2800 euroa, olen merkonomi runsaan kolmen vuoden kokemuksella.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu