tartteisin hoitoapua joltain joka tietäs, kun löydettiin sorsanpoikane (poskessa reikä variksen hyökkäyksestä) harhailemassa moottoritieltä. Haava on jo hoidettu ja tiedän ravinnon mut kuinka paljon aikuisten ravinto poikkeaa poikasten ravinnosta?
hieman apua
animeyay
1
318
Vastaukset
- töyhtö*
tulee eläinlääkäriltä.
Soita ja kysy hoito-ohjeita.Ruokinta varmaan riippuu poikasen iästä.
Olettaisin,että jos se jo on jonkinverran itsenäinen,ei kai ero ruokaan aikusen linnun kanssa voi olla kovin suuri.
Soita ell.tai johonkin eäinhoitolaan.Löydät lähimmän googettamalla.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1562677
- 1991957
- 711706
- 921638
Kesä, kesä!
Veikkaan, ettet juuri nyt ikävöi minua, ehket enää koskaan? Näkemättömyys on laimentanut tunteet, ja katselet iloisena k91421- 751098
- 811040
- 951019
Oletko kertonut jo muille tunteistasi?
Ystävillesi esimerkiksi? Minä en ole vielä kertonut kenellekään tästä meidän jutusta.261004Miksi sanotaan että Suomella on suuri armeija, tykistö jne.
Asioita tarkemmin seuranneet tietävät että tuolla Ukrainassa palaa kuukaudessa sen verran mitä Suomella on kokonaisuudes191954