Yariksen uudempi

diisseli konella paljonko olette ajaneet tähä mennessä ja onko ollut mitään ongelmia koneen kanssa. Itse toistaiseksi vain 47000km ongelmitta.
91676
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

kuin vanha.Oli semmoinen ja piti vaihtaa kun työmatkat pidentyivät.Oli niin talviajossa huono ja äänekäs.Mutta olen lukenut että uudemassa olisi ominaisuudet paremmat.Pitääkö paikkaansa?

Äänestä

muita ongelmia kuin helmojen uudelleen maalaus 8000kilsan jälkeen kun ei oikein maali kestänyt hiekkateitä... Niin mittarissa nyt 31Tkm ja -07... Tällä hetkellä suurin ärsyttävä asia on dieselvero.

Äänestä
  • jos nykyistä valtionvarain ministeriä on yleensäkin uskominen.

    Äänestä

moottorin ohjausboxi vaihtoon alle 30tkm

Äänestä

85000km ongelmitta.

Äänestä

Kohta 4000 kerättynä,ja pelkästään hyvää kerrottavaa.Vääntö on kokoisekseen yllättävän kovaa tasoa,ei varmasti jää rampille odottamaan.Onnistunut hankinta.Huoletonta kesää!!

Äänestä
  • Suunnilleen 10.000 ajettu ilman ongelmia.
    Rupesin tuossa laittamaan ylös kulutuksen tankki täyteen menetelmällä jotta saisin todellinen kulutus selville.

    elikkä 2798 km 126,16 litraa naftaa tekis
    4,508 litraa per sata kilometriä.
    Siinä on 6 tankkausta pikkasen vaihtelevalla kulutuksella.

    Äänestä

Itsellä Auris 1.4 d4d, mutta sama konehan tuo on kuin Yariksessa. Takana mahtavat 10tkm, eikä ainakaan vielä oo mitään ongelmia havaittavissa, jotenkin Toyotan laadun tuntien luulisi, että nätisti ajettuna toi kone vie ainakin 300tkm:n päähän. Hieno moottorihan se on, voimaa todella reilusti kokoisekseen ja kulutus Auriksessakin vain 4,5-4,8 litraa per 100km. Yli 5:n litran en ole saanut nousemaan ikinä vaikka muutaman kerran viikossa tulee ajeltua hesan keskustan ruuhkissakin.

Äänestä
  • Yariksessa, niin bensa kuin diesel on aika kova sisämelu. Moottori huutaa kovaa. En ole kokeillut Aurista, mutta sen edeltäjässä, Corolla Hatchbackissa melu oli todella paljon pienempi.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


mallisella.. kirjoitti:

diisseli konella paljonko olette ajaneet tähä mennessä ja onko ollut mitään ongelmia koneen kanssa. Itse toistaiseksi vain 47000km ongelmitta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu