Kyllä sen huomaa euron tehneen tehtävänsä polttattareissakin. Markka aikaan 100 markkaa polttareihin oli iso summa ja sillä saatiin pienelläkin porukalla ikimuistoinen päivä polttarikalulle. Jos ohjelmassa on paikasta paikkaan juoksemista...kuulasotaa, gartingia, laskuvarjohyppyä jne..ei voi kyllä muuta odottaakaan. Onko se materiaalinen juhla nykyään? Mitä enemmän toimintaa sen parempi, itse arvostan, että saan parhaat ystäväni yhteen pitämään hauskaa ja sen voi tehdä muutenkin!
Nyt kaverini polttareihin 100 euroa per nuppi? Viisitoistahenkinen porukka ja polttareihin uppoaa siis 1500 euroa markoissa siis n.9000 markkaa. Jätän väliin. Minulla ei ole tuollaista summaa laittaa tai jos laittaisin, olisi se samalla häälahja!
Polttarit rikkaiden juhla
häälahjaksi polttarit
1
847
Vastaukset
- kallista
Aika halpaa on jos polttareista 100e selviää. Nykyään tuo on pikkuraha, kun keskimäärin normaali ihminen tienaa päivässä tienaat tuon verran.
Jos jotain erikoista meinaa tehdä niin 500-1000e/henkilö.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ikävöin sinua kokoyön!
En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun503334Kova karman laki
Karman lain kautta pahantekijä tehdessään pahaa toteuttaa koston ja rangaistuksen sille jolle pahaa on tehty. Tämä tarko5492060Päivieni piristys, missä olet?
Toit iloa ja valoa mun elämään ☀️ Nyt mennyt kohta viikko ettei ole nähty. Kaipaan nähdä sua silti ja pelkään vaikka tei171950Näen jatkuvasti Sompasaunalla alastomia miehiä ja naisia
jotka menevät siihen viereiseen rantaan myös uimaan alasti. Sompasaunat on siis Mustikkamaalla Helsingissä, ja kuljen si821937- 201578
Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin
Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo431508- 281386
Millainen kaivattusi luonne on?
Millaisia luonteenpiirteitä arvostat kaivatussa? Oletteko samanlaisia luonteeltanne?901349Helena ja Mikko Koivun ero jatkuu edelleen ja loppua ei näy.
Voi eikä, miksi menee noin vaikeaksi avioero ja sopua ei tää ex- pari vaan saa.1281297KALAJOEN UIMAVALVONTA
https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar481210