Hiirenpissan haju - millä...

Kamala haju kaapissa - johtuu ilmeisesti hiirenpissasta.

Talo on 100 vuotta vanha ja ollut aina vain kesäkäytössä. Hiiriä on pyydetty ja niitä aina riittää.

Onko joku konsti neutraloida hajua purkamatta rakenteita?
1435
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Meillä niitä kipittäjiä riittää vanhassa talossamme ympäri vuoden!!Meillä kissa kyllä melkoisen kiitettävästi lahtaa niitä etteivät kovin uskalla tulla kylään.
Itse en kyllä ole keksinyt muuta karkoitetta kuin Tolulla pesemisen ja kannellisen roskiksen ostamisen kaappiin.Lisäksi olen teippaillut kaikki mahdolliset aukot esim tiskikaapin alta etteivät tulisi viemäreiden aukoista.
Lisäksi ollaan hommattu sellaisia pistorasiaan laitettavia hiirenkarkoittimia jotka hiljaa naksuvat ja hiiret niitä pelkää eivätkä uskalla tulla.(Paitsi joku rohkea yksilö ehkä :D )

Äänestä

Kommentoi aloitusta


lähtee? kirjoitti:

Kamala haju kaapissa - johtuu ilmeisesti hiirenpissasta.

Talo on 100 vuotta vanha ja ollut aina vain kesäkäytössä. Hiiriä on pyydetty ja niitä aina riittää.

Onko joku konsti neutraloida hajua purkamatta rakenteita?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu