Lakkasi aukeamasta

Tänään noin 50 Ubuntu-päivityksen jälkeen Openoffice 2.4 ei aukea. Mitä tehdä. Onko uusimmassa versiossa jokin sisäsyntyinen virhe?
Aloitusneliö näkyy ja palkki liikkuu mutta kun itse ohjelman pitäisi aueta tyhjyys täyttää alueen. Sama ongelma kaikilla osilla.
3538
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

"Onko uusimmassa versiossa jokin sisäsyntyinen virhe?"

Ei ole koska muilla toimii.

Avaa sovellus konsolissa niin se kertoo paljon enemmän siitä mikä on vialla.

Voit kokeilla vaikka komennolla

soffice -writer

tai sillä mikä sinulla on ohjelman käynnistävässä ikonissa komentona.

Äänestä
  • ja sitten Backtrace-komentoja 19 riviä

    Äänestä

  • harmistunut kirjoitti:

    ja sitten Backtrace-komentoja 19 riviä

    Löysin ongelmaan ainakin tilapäisen ratkaisun:

    sudo apt-get remove openoffice.org-gtk

    Ohjelma käynnistyy ilman gnome-teemaa tms. mutta toimii!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


harmistunut kirjoitti:

Tänään noin 50 Ubuntu-päivityksen jälkeen Openoffice 2.4 ei aukea. Mitä tehdä. Onko uusimmassa versiossa jokin sisäsyntyinen virhe?
Aloitusneliö näkyy ja palkki liikkuu mutta kun itse ohjelman pitäisi aueta tyhjyys täyttää alueen. Sama ongelma kaikilla osilla.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu