Parkkisakko ulosottoon

Voiko parkkisakko mennä 240 euroon asti, jos se menee perintään?Lasken mukaan kaikki perintäkulut ym.
2473
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Voihan se mennä tuohon summaan ja ylikin, jos vitkuttelet sen maksamista perintään. Korot laukkaa koko ajan.

Äänestä
  • Rupesin tuossa miettimään, että eihän sakot kyllä mene perintätoimiston kautta, vaan suoraan ulosottoon. Mutta laukkaa ne korot sielläkin. Tällä hetkellä 11,5% vuosittainen korko ja kulut päälle.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


joku jätkä vaan kirjoitti:

Voiko parkkisakko mennä 240 euroon asti, jos se menee perintään?Lasken mukaan kaikki perintäkulut ym.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu