Markus poika löysi hyväkuntoisen 50 pennisen vuodelta 1893. Onkohan löytö minkä arvoinen?
50 penninen v. 1893
2
456
Vastaukset
- pöplääääph
Hyväkuntoinen on laaja käsite, mutta tuommoinen tyypillinen kappale on nyt ehkä tuommoisen kympin arvoinen. Oikein hyväkuntoinen on paljon arvokkaampi, mutta siinä ei sitten kärsi olla juurikaan naarmuja eikä kulumista.
Harvinaisempi on harvajuovisella sydänvaakunalla ja sen päällä olevan kruunun huippuristi on pienempi; hinta 10 - 500 € kunnosta riippuen. Tavallisempi on tiheämpijuovainen ja isommalla ristillä, hinta 1 - 200 €. Normaalikuntoisina ovat noin 25-30 € se harvinaisempi ja 2 - 5 € se tavallisempi. Eli ikävä kyllä joudut vertailemaan mikä on se "harva / tiheä" ja "iso / pieni" ja tietenkin kunto on ratkaiseva. Terveisin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Naisella tisulit, kuin lehemän utarehet
Oli kyllä isot tisulit naisella, kuin lehemän utarehet, vaikka paita oli päällä, niin tisulit erottui.728063Oliko pakko olla taas tyly?
Miksi oot niin tyly mua kohtaan nykyään? Ei edes tunneta kunnolla. Katseita vaihdettu ja varmasti tunteet molemmin puoli662805Nyt tajusin mitä haet takaa
En epäile etteikö meillä olisi kivaa missä vaan. Se on iso hyppy henkisellä tasolla sinne syvempään päätyyn, kuten tiedä181998- 1571991
Kemijärven festarit 2025
Onpas taas niin laimea meininki. Eikö tosiaan saada parempia artisteja? ☹️201938Johanna Tukiainen hakkasi miehen sairaalaan!
Viime päivien tiktok-keskusteluissa on tullut esiin, että Johanna Tukiainen on jatkanut väkivaltaista käytöstään. Hän h1381841Kukapa se Ämmän Kievarissa yöllä riehui?
En ole utelias, mutta haluaisin tietää, kuka riehui Ämmän Kievarissa viime yönä?291678- 1021477
- 381441
Salilla oli toissapäivänä söpö tumma
Nuori nainen, joka katseli mua. Hymyili kun nähtiin kaupan ovella sen jälkeen411246