Tykkimäen Uutuus 2009

Minä se vaan olen xD

2009 tykkimäkeen saapuu uusi laite joka kantaa nimeä Star flyer .
Star flyer vie Calypson paikan mutta HUOM: Calypson rakastajille tiedoksi se että laite palaa takaisin Entistä ehompana .
No... takaisin Star flyeriin...
Star flyeristä tulee tietojeni mukaan Suomen pisin laite Eli se ohittaa Raketin ja megadropin 60 metrin riman. pituutta laitteella on siis huikeat 75 metriä.
Star flyer on keinukarusellimainen laite jonka istuimet ovat perus keinukaruselli tavaraa tai no ei nyt ihan.
Laite lähtee hitaasti ylös ja alkaa pyöriä .
Kuva kertoo enemmän kuin tuhat sanaa
http://www.jamessalter.me.uk/personal/blog/images_upload/dub06_starflyer.jpg
Tykkimäki aikoo jatkossakin hankkia hurjia laitteita.

Lähde: www.huvipuisto.net

12

4780

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Minä se vaan olen xD

      Ois kiva saada omia mielipiteitänne.

      • roppikoira

        aion ainakin mennä star flyerin kun se tulee


      • ghilp

        Ei ollut yhtään hurja, pikemminkin todella rentouttava
        ja vauhtiajossakin pystyin hyvin katselemaan maisemia!
        Todella mukava, mutta kannattaa laittaa vaatteita päälle
        ennen siihen menoa, siellä ylhäällä pyörityksessä tulee ihan
        kivasti!


    • niin ku

      Powerparkin Fiesta Mexicania vastaava, mutta ilmeisesti sitten korkeampi ja vähemmän nätimpi.

    • kyllä testaamatta

      Viihdyn huvipuistossa lähinnä perheen seurassa. Tänään tuli tehtyä joka vuotinen tykkimäki -keikka. Alle kouluikäiset muksut olivat innoissaan. Vahin oli jopa saavuttanut kriitisen 120 cm mitan ja pääsi niihin laitteisiin mihin uskolti.

      Hyvä, että Tykkimäki kehittyy eikä vain kierrätä Lintsin laitteita. Toivottavasti Tykkimäki muistaa pysyä lapsien sekä perheiden huvipuistona.

      Niin ne lasten suosikit: Kouvola-pyörä, väärinpäin oleva talo, mysteeritalo ja leikkipuisto. Viimeisimmän voi kokea ilman ranneketta. Pojan piti päästä vesiliukumäkeen 3 kertaa. Muksut arvostavat sitä, että pääsevät liikkumaan ja itse kokemaan.

    • wewrrwrwew
      • N Oras

        Ainakin alkukesästä Tykkimäen star flyer on toiminut hyvin. Niinkuin uuden laitteen pitääkin toimia. eikä pienet tuuletkaan näytä sitä paljon haittaavan


    • enemmän...
    • eerok

      minun tykkimäen top5 laiteet 5. mysteeriluola 4.taifun 3. kumitusjuna 2- 1. starflyer

    • ElenaDAA

      Haluun käydä siinä mutta pelkään että oksennan kun se pyörii?? Onko joku oksentanut käydessään tässä laitteessa?? Tai onko joku korkeanpaikan kammoinen käynyt tässä?? Itselläni ei Korkeanpaikan kammoa ole.

    • Yksvaa

      Paskat ei tässä mitään vitun oksennuksia tarvita saatana!

    • jeeppep

      megadrop on kylä 30 metriä eikä 60. Paruttaako kun powerpark on niin köyhä paska eikä ole varaa linnanmäkeen. Älä itke lapsi

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka runnoo! Uutta velkaa tänä vuonna 17 mrd. euroa

      Tirsk. Nyt kyllä hihityttää kuin pientä eläintä. Riikka takoo maailmanennätyksiä tasaiseen tahtiin. " [Riikka] joutuu
      Maailman menoa
      105
      7537
    2. Jens Ihlen (ex Kukka) poika todistaa oikeudessa

      10:49 "Välit ovat olemattomat" Minkälainen isäsi ja sinun välinen suhde on tällä hetkellä? "Minulla ei ole minkäännäkö
      Maailman menoa
      243
      7444
    3. K-kaupassa on mukava käydä, kun ei tarvitse katsella köyhiä

      vasemmistolaisia, joista monet myös varastavat. Mielellään maksaa vähän enemmän tuotteista K-kaupassa, jotka ovat paljon
      Maailman menoa
      145
      5153
    4. Suomeen ei kuulu ihmiset jotka ei halua kätellä toisia ihmisiä, koska tämä on vääräuskoinen

      Nainen joka ei halunnut kätellä Stubbia on selvästi ääripään muslimi, eli sitä sakkia josta niitä ongelmia koituu. Ulos
      Maailman menoa
      140
      4839
    5. PS:n Purra teki -JÄTTI-VELAT

      * * PS:n Purra teki -JÄTTI-VELAT - ! ja jätti MaksuHuolet -Kansan Maksettavaksi -! *
      Maailman menoa
      50
      4593
    6. Suomessa on ollut suurtyöttömyyttä ennenkin, ja lääkäriin pääsee nykyäänkin

      Täällähän oli jonkun sekopään(vas.) juttu, että ennen ei ollut työttömyyttä ja lääkäriin pääsi. Siihen alkoi tietysti ko
      Maailman menoa
      90
      4282
    7. Kysymys: Kuinka moneen maahan neuvosto-venäjä on hyökännyt

      viimeisten 90-vuoden aikana? Ja lähinnä on siis kyse neuvosto-venäjän naapurimaista - kuten Suomesta. Lista on huomatta
      Maailman menoa
      116
      4100
    8. Ootko sä nainen suuttunut

      jostain? Harmi jos tullut väärinkäsityksiä.
      Ikävä
      164
      1812
    9. Nainen, sanotaan että totuus tekee kipeää

      Ehkä mutta se voi olla myös se kaikkein kamalin asia kohdata. Kuplassa on turvallista, kun tietää vähemmän on helpompi.
      Ikävä
      9
      1599
    10. Valtio lopettaa pienituloisten perheiden kylpylälomien tukemisen

      Pienituloiset suomalaiset ovat voineet vuosikymmenten ajan hakea tuettuja lomia terveydellisin, sosiaalisin ja taloudell
      Maailman menoa
      258
      1464
    Aihe