Montakohan kertaa tämä Justin Case on tälle palstalle tehnyt saman juttunsa jossa työttömiä ja pakolaisia kehotetaan rapsehtimaan päivärahojensa eteen?
Jo pitää olla päähänpinttymä jollakin,kun joka viikko saman avauksensa tänne suoltaa!!!
Jo pitää olla päähänpinttymä jollakin,kun joka viikko saman avauksensa tänne suoltaa!!!
Vastaukset 9
Vanhimmat
niitä on. kahjohan tämä kirjoittaja on. eikö kukaan kajaanilainen tiedä henkilöllisyyttä?
jos itse tietäisin. niin haluaisin hieman jutella.
Liekö tuo edes kajaanista? sama kako kirjoittelee muillekin palstoille, jopa päivälehtien keskusteluihin.
voisi käyttää tämänkin nettiin ja lehtiin kirjoitteluun käyttämänsä ajan rapsehtimiseen vesakoissa. Olisi todella terveellistä tuollaiselle tyypille. Ei jäisi aikaa vahtia muiden rapsehtimista tai rapsehtimatta jättämistä.
voit sanoa oman nimesi ensin niin ihmiset voivat tulla jutelemaan suoraan sinun luoksesi, hyviä rapsehtijoita aina kaivataan. pääset näin helpommalla, sinut tullaan kotoa varmasti hakemaan jos rapsehtimista on luvassa.moni varmasti haluaa jutella sinunkin kanssasi kasvotusten mahdollisuudesta tehdä merkityksellistä työtä . oletko niitä potentiaalisia rapsehtijoita?
persläpi koko mies! Se mies ei rapsehi edes omaa persettään vaan pistää muijansa rapsehtimmaan jos näyttää sille että alkaa maakuuhaavoja pukkaamaan.
laiskureitten olotilan tuntumaan epämukavalta.
jokainen sohvalla makaava tai netissä päivät naputteleva ärsyyntyy kun alkaa sadella käskyjä, että pitäisi tehdä jotakin.
Olisiko se täällä
http://www.justincase.fi/
Ei kun masentaa, kun sitä haluaisi tehdä työtä ja sitten joku räkänokka tai räkänokan tasolle lällättää, että ethaluasossumaksaa, vaikkei tiedä edes missä koko sossu on. Sitten ne, jotka työllistävät itse itsensä, koettakaa tajuta, että toiset meistä ovat niin ujoja, että ei se yrittäjänä toimiminen onnistu, pitää olla myös idea ja pääomaa. Vastikkeellinen korvaus, ei kun palkkaa, palkkaa! Todisteeksi siitä, ettei työtön muka haluaisi tehdä mitään, riittää, että työssä on muutama satatuhatta, jotka ovat jossain elämänsä vaiheessa olleet työttömänä. Ei kukaan synny pitkäaikaistyöttömäksi - vai tuleeko noista paperitehtaankin hemmoista välittömästi juoppoja sossupummeja kun loput koneet ajetaan alas? Sehän tapahtuu, kaikki sen sisimmässään tietää.
"Ei kukaan synny pitkäaikaistyöttömäksi - vai tuleeko noista paperitehtaankin hemmoista välittömästi juoppoja sossupummeja kun loput koneet ajetaan alas"
Mutta jos tehdas lopetetaan niin monesta entisestä paperimiehestä voi tulla hyvinkin pitkäaikaistyötön.
Todennäköisesti kävisi kuitenkin niin, että näille pitkän mutta niukkapalkkaisen työuran uuvuttamille velattomien omakotitalojen hoitamiseen väsyneille, uusilla autoilla ajeleville, kesämökeillään ahertaville, isoilla moottoriveneillään ruuanjatketta kalastaville, vaatimattomille miehille ja naisille järjestettäisiin monenlaista tukirahoitusta ja terapiaa.