Huomenta kaikille! Olenko muistanut kertoa, että kyllä elämä savossa on ihanaa? NO SE ON!
Pitäisiköhän lähteä ottamaan pari tuoppia tänään, mitä mieltä?
Savo rules!
15
2013
Vastaukset
- savon kingi
sinä olet pahassa kyykyssä, miksi harrastat täällä kyykkyhyppelyä, nuolaisepa välillä sefua, niin kyllä se siitä.
Niin ja itke ylläpitoon. - savon kingi
sinä olet pahassa kyykyssä, miksi harrastat täällä kyykkyhyppelyä, nuolaisepa välillä sefua, niin kyllä se siitä.
Niin ja itke ylläpitoon. - ratikkarami
Hei M***,jos olet lähössä ottamaan soittele mulle
R- mies savosta
Vieläkö sä painat duunia? Jumalauta, ei rapulassa saa töitä tehdä...
Taidan jättää sen viinanoton väliin, ku olis ne kemut tossa parin viikon päästä...
- mies savosta
Mites on lähtenyt päivä liikkeelle?
VITSI:
Mistä johtuu, että savolaisten väitetään olevan eteviä liikemiehiä?
- He ovat nauraneet monet makoisat naurut laihialaisten kustannuksella- Vetteman
Savon hemmo vitsiä vääntää,feikeiltä nenät kipeäksi kääntää.
Vastausten tietäjä tuttu tuo _oi,lukenut mies ehkä kirjan loi.. - mies savosta
Vetteman kirjoitti:
Savon hemmo vitsiä vääntää,feikeiltä nenät kipeäksi kääntää.
Vastausten tietäjä tuttu tuo _oi,lukenut mies ehkä kirjan loi.._oi ratkoo hyvällä prosentilla arvoitukset!
Tietääköhän itse vai tsekkaako googlella?
Jos satut _oi paikalle, pistäpä vastaus? - Vetteman
mies savosta kirjoitti:
_oi ratkoo hyvällä prosentilla arvoitukset!
Tietääköhän itse vai tsekkaako googlella?
Jos satut _oi paikalle, pistäpä vastaus?Taas vaihteeks. Välillä saa venata monta minuuttia,että saa vastauksia lähetettyä... Liekö kaapeliyhteydet ylikuormitettuja...?
- mies savosta
Vetteman kirjoitti:
Taas vaihteeks. Välillä saa venata monta minuuttia,että saa vastauksia lähetettyä... Liekö kaapeliyhteydet ylikuormitettuja...?
Taitaa olla jokapuolella sama ongelma. Eiköhän se siitä korjaannu illaksi.
Onko sulla muuten omaa nettiyhteyttä? Ajattelin kun et iltaisin kirjoittele? - Vetteman
mies savosta kirjoitti:
Taitaa olla jokapuolella sama ongelma. Eiköhän se siitä korjaannu illaksi.
Onko sulla muuten omaa nettiyhteyttä? Ajattelin kun et iltaisin kirjoittele?Ei oo tullu vielä hommattua.. 2 harrastusta vie paljon aikaa illoista, Jos hommaan yhteydet,tulee netin kanssa todennäkösesti vietettyä aikaa enemmänkin..
Sais tonne mun kämppään kyllä helposti linkin laitettua kun on valmiudet olemassa.
Päätekkin olis jo valmiina pöydällä... täytyy nyt kattoa jos syksyn aikana hommais liittymän...? Maksaisi ainoastaan 50€ /kk - mies savosta
Vetteman kirjoitti:
Ei oo tullu vielä hommattua.. 2 harrastusta vie paljon aikaa illoista, Jos hommaan yhteydet,tulee netin kanssa todennäkösesti vietettyä aikaa enemmänkin..
Sais tonne mun kämppään kyllä helposti linkin laitettua kun on valmiudet olemassa.
Päätekkin olis jo valmiina pöydällä... täytyy nyt kattoa jos syksyn aikana hommais liittymän...? Maksaisi ainoastaan 50€ /kkMulla maksaa 45,90€/kk ja ADSL-laite 4€/kk elikkä samanhintaisia olisivat! :-)
- fröökenni
taas kokkous. Taisin mie myöhästyy pahemmastikkin, kun karkelot on menossa. Mutta lohkasen teitille jonkinmooseen vitsinkarjun.
Kaks pikkupoikaa kinastel. Toinen sano, että olet ihan perseestä.
Niin sinäkin.
Enkä oo, minut on leikattu keisarinleikkauksella. - _oi
mies savosta kirjoitti:
_oi ratkoo hyvällä prosentilla arvoitukset!
Tietääköhän itse vai tsekkaako googlella?
Jos satut _oi paikalle, pistäpä vastaus?esim tuo oli tosi vanha juttu, eli tiesin.
Muutkin olen tiennyt paitsi sitä mikä oli joka kolmannella. Olin senkin kuullut, mutta en muistanut ennenkuin joku kertoi ratkaisun. Se on uudempaa kansanperinnettä.
Aikanaan noita arvoituksia harrasteltiin, oli jokin paksu kirja pelkkiä arvoituksia ... - mies savosta
_oi kirjoitti:
esim tuo oli tosi vanha juttu, eli tiesin.
Muutkin olen tiennyt paitsi sitä mikä oli joka kolmannella. Olin senkin kuullut, mutta en muistanut ennenkuin joku kertoi ratkaisun. Se on uudempaa kansanperinnettä.
Aikanaan noita arvoituksia harrasteltiin, oli jokin paksu kirja pelkkiä arvoituksia ...niitä on minustakin hauskaa ratkoa. Kavereiden kanssa kyseltiin kirjasta, jokainen vastasi vuorollaan. Lopussa ynnättiin pisteet ja katsottiin kuka tietää.
- Vetteman
mies savosta kirjoitti:
Mulla maksaa 45,90€/kk ja ADSL-laite 4€/kk elikkä samanhintaisia olisivat! :-)
Miksi halusit siirtyä raamattupalstalle?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Asiakkaalle ei myyty energiajuomaa - tuomio tuli syrjinnästä
Vaikka oli ilmeisesti täysi-ikäinen. Tosin ei lapsiakaan saisi syrjiä, koska oppivat helposti itsekin syrjimään, jos koh814239Jos venäjällä olisi kansan valitsema presidentti, olisiko Ukrainan sotaa?
Ei varmasti olisi. Sehän on tiedossa, että raskaalla vaalivilpillä putin jatkaa pressana.1153284Pakkoruotsista luopumalla kymmenien miljoonien säästöt
Pakkoruotsin opiskelun kustannuksista ei ole juurikaan tehty kustannusselvityksiä, mutta joidenkin arvioiden mukaan siit1213277Luterilaisen kirkon koko kastekaava on väärä
Uudessa testamentissa on kaksi täysin ristiriidassa olevaa kastekäskyä Matt 28:19 ja Ap. t. 2:38. Matteuksen evankeluimi412724Miten Yxäri iskettiin?
Voisin tässä unta odotellessani kertoa, miten mieheni lähestyi minua. Tunsimme entuudestaan. Hän kyseli minulta aina j2182504"Kostokakka!" Farmi Suomen pehtoori avaa sanaisen arkkunsa Frederikin haisevasta jäynästä
Voi hyvänen aika Reetun touhuja! Pehtoori Terho Häkkinen sai ennen näkemätöntä höykytystä heti Farmi Suomi -realityn alk192171Katsoitko Petolliset, mitä mieltä?
Vanajanlinnan käytävät ja salongit täyttyvät jälleen kuiskailuista, salaisuuksista ja petoksista. Petollisten uudella112006- 291934
Onko Janne Naakka tuttu kasvo ja mitä mieltä olet Farmi-kokoonpanosta?
Somevaikuttaja Janne Naakka on tubettaja ja bloggaaja sekä yksi uuden Farmi Suomi -kauden kisaajista. Naakka tuottaa mm.01903Ylen juontaja möläytti suorassa radio-ohjelmassa
Ylen Radio Suomen juontaja Samuli Aaltonen käytti törkeää kieltä maanantaiaamupäivän Koko Suomen radio -ohjelman lähetyk451876