Siemenvarkaus kriminalisoitava!

YH naisten yleinen tapa - siemenvarkaus on tehtävä laissa rikolliseksi teoksi kuin mikä tahansa varkaus. Näin turvataan miehen ja lapsen oikeudet. Missä sivistysvaltiossa yh valehtelee käyttävänsä pillereitä ja sen valheen varjolla varastaa siementä tullakseen raskaaksi ja rahastaakseen lapsen isää ja valtiota. Ko. toiminta ei kuulu sivistysvaltioon. Ja kaikenlainen muukin keinoheldelmöitys lesbopareille ja yksinäisille naisille on kriminalisoitava heti.
6621
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

julle, pelle, miesasiamies
etkö uskalla käyttää samaa nimimerkkiä vai etkö muista sekavuutesi takia millä olet kirjoittanut?

Äänestä
  • Voitko kertoa miksi on hyvä että lapsi elää ilman isää ja sen äidin elättää työtä käyvät ydinperheet?

    Äänestä

  • miesasiamies kirjoitti:

    Voitko kertoa miksi on hyvä että lapsi elää ilman isää ja sen äidin elättää työtä käyvät ydinperheet?

    Parisuhteiset eivät ole siihen osallistuneet.

    Ja muista:

    ei seksiä = ei lapsia = ei "vaikeuksia" sinulle.

    Se on ihan itsestäsi kiinni.

    Äänestä

Tarvitseeko mennä sänkyyn ennen kuin nainen on läpikotaisin tuttu?

Äänestä

Sinä otat aina riskin, kun menet tuntemattoman kanssa sänkyyn. Varsinkin jos olet hänen kanssaan suojaamattomassa yhdynnässä. Voit saada lapsen tai jotain (vielä) pahempaa, kuten esim. aidsin tai jonkun muun sairauden.

Äänestä

"Missä sivistysvaltiossa yh valehtelee käyttävänsä pillereitä ja sen valheen varjolla varastaa siementä tullakseen raskaaksi ja rahastaakseen lapsen isää ja valtiota. Ko. toiminta ei kuulu sivistysvaltioon."

Luulen, että tuollaista toimintaa tapahtuu aika monessakin sellaisessa maassa, missä "isättömän" lapsen synnyttäminen ei ole häpeä eli siis varmaankin kaikissa Pohjoismaissa.

Etelä-Euroopassa tuskin sitä kovin paljon tapahtuu, kun vielä toistaiseksi yksinäisiä äitejä katsotaan pahasti.

Vai onko sinulle empiiristä tietoa siitä, että moinen toiminta olisi vain meillä Suomessa joskus tapahtuvaa?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Miesasiamies kirjoitti:

YH naisten yleinen tapa - siemenvarkaus on tehtävä laissa rikolliseksi teoksi kuin mikä tahansa varkaus. Näin turvataan miehen ja lapsen oikeudet. Missä sivistysvaltiossa yh valehtelee käyttävänsä pillereitä ja sen valheen varjolla varastaa siementä tullakseen raskaaksi ja rahastaakseen lapsen isää ja valtiota. Ko. toiminta ei kuulu sivistysvaltioon. Ja kaikenlainen muukin keinoheldelmöitys lesbopareille ja yksinäisille naisille on kriminalisoitava heti.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu