isännöitsiljälle,olivat muutkin valittaneet.Ukko vetää vessaa 4-50 kertaa yössä jo lotruttelee vesien kanssa joka yö.Päivät nukkuu eukkonsa kanssa,kun eivät töissä käy 40 pariskunta,niin kai se on hauskaa muut pitää väkisin hereillä-
Tein naapurin äijästä
valituksen
71302
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Seuraat naapureitten vessassa käyntiä??Mä oon ties kuinka kauan asunu kerrostalossa eikä oo ees tullu mieleen havannoida,että 'jaaha,naapuri kävi taas vääntämäs tortut'.Hyi.En tiedä edes miten ihmeessä sellasen voisi huomata?Mennä kurkkimaan postiluukusta?
sen kuulee kyttäilemättäkin ja varsinkin yöllä kun pitäisi nukkua, silloin se vasta kuuluukin. Makkarit joskus sijoitettu silleen että VC:t seinää vasten ja se sitten kuuluu jos ylä- tai alakerroksissa sitä pyttyä vedellään taikka kylvetään muuten vaan huvikseen. Kaljan kittaajat ne on kaikkein pahimpia, ne kusee kokoajan. Mahtaa olla kivat hajut sellasten kotona kun tuskinpa edes tolpillaankaan pysyvät, kusella käydessään ja kuseskelevat sitten mihin sattuu. Yök, ulkonakin kuseskelevat joka nurkkiin ja konkeihin, kamalat lemut siellä. Miten lienee siellä omissa nurkissaan tuo lemu, vaikkei ne sitä itse edes huomaa, törpöt. Ilettäviä otuksia ovat ainakin nuo juopot, ne saisi hävittää maan päältä.
mun alapuolella krran asuivat kans sellaise tampiot ne vittuili ku päivällä kin käytyy vessasa :D jumalauta kerrostalossa öisin aina parhaiteen kuulu ku naapuri käy kusella ja ku meidän kusemisesta valitettu niin isännöitsiä vaa nauroi. Pitäks vittu niin tampi olla että seuraa naapurin kusemista kin:D Ei taida olla oma suhde kunnossa et vitutta
En usko, että "ukko" huvikseen valvoo...stressaantuneet ihmiset usein valvovat öitä...
Mutta se "50 kertaa yössä" on toki hieman liikaa...(jos siis totta puhuit)
Mutta olisi siitä voinut ihmiselle ITSELLEENKIN ilmoittaa eikä heti isännöitsijälle "kannella"...
toisetkin naapurit sanoi isännöitsijä.Äijä huutelee parvekkeeltä että tulee ampumaan,ja ikkunoista läpi,siis vaarallinen toisten terveydelle.Kun se tampio vetää kustaa tai repii sitä nappulaa,niin sanoo jonkun meidän perheen jäsenen nimen ja sanoo jotta nyt esim.Anne kuoli.tuollaista paskaa kun kuuntelee kuukaudesta toiseen tekisi mieli käydä tosauttaa äijältä aivot pihalle. 50v.olen asunut kerrostaloissa muttei koskaan ole tullut riitaa,enkä tuollaistaa tampiota ole tavannut.Toivottavasti joutuisi Niuvanniemeen loppuelämäkseen.
Jauhanut tuosta vessanvetämisestä.? Nauroin äskön tossa keittiössä niin että meinas kahvinkeitin pudota lattialle.
Voi vitun dille sut pitäs huuhdella siitä pöntöstä jonnekin jäänavalle lilluuun oopisit ottamaan muutkin huomioon ja kun kerran kerrostalossa asutaan niin silloin saattaa olle että ääniä silloin tällöin kuuluu mm. veesavetämisiä .
Toinen juttu on se sitten että esim itsellä vessan säiliön koho obn jotenkin juuttunut laitaan ja säiliön "posliini" kantta ei saa auki näköjään hajottamatta sitä niin annoin olla . Pönttö "lataa "vettä n. joka 20 min. Ja se on sellainen hetkellinen jytinä mikä siitä kuuluu. Toivottavasti ei olla naapureita ? Sori vaan vatipää
jos naapurisi joka yö herättäisi koko talpn yöllä klo 3.30 aina.naurattaisiko,putoisiko kahvipannusi.Mitäs tykkäisit kun äijä huutelisi parvakkeelta ampuvansa ja tulevansa ikkunoista läpi.Edellisen vuokrakaosen turvalukon repi?Naurattaisiko vielä ja ämmä yhtä hullu.