Tarkkailkaa nimimerkkiänne

Huomasin eilen täälä Suomi24:n sivuilla ollessani, että joku oli ottanu mun rekisteröidyn nimimerkin salasanan selville ja muokkaillu vastauksiani gallupit ja kyselyt -palstalla...seuratkaa te muutki vähä nimimerkkiänne, että onko niitä käyttäny joku muu!
2265
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

On vaan vahingossa näpytellyt saman salasanan. Helppoja salasanoja ei kannata käyttää juuri tuosta syystä.

Äänestä
  • Kuinka jollakin sitten voi olla sama nimimerkkikin? Onko meillä sitten yhteinen sähköpostikin? Niin, ja miten toinen voi muokkailla mun omia vastauksia ominaan?

    En oikeen usko, että täs voi erehdyksestä olla kiinni koska Suomi24 ei anna rekisteröidä samaa nimimerkkiä mikä toisella jo on...

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Rek. nimimerkki kirjoitti:

Huomasin eilen täälä Suomi24:n sivuilla ollessani, että joku oli ottanu mun rekisteröidyn nimimerkin salasanan selville ja muokkaillu vastauksiani gallupit ja kyselyt -palstalla...seuratkaa te muutki vähä nimimerkkiänne, että onko niitä käyttäny joku muu!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu